Zavrieť

Porady

Praca v zahranici a rodinne pridavky

znama pracuje v zahranici ako au-pair, ma normalnu pracovnu zmluvu, cize nie dohodu, ale trvale bydlisko ma na Slovensku a i dceru ma na Slovensku. Pobera tam na nu aj detske pridavky v zahranici, co je vyse 200 EUR mesacne. Doma je skoro kazdy tyzden, je to vobec mozne takto to vybavit? U nas su detske pridavky ca. 20 EUR a tam 10-nasobok??? je to v poriadku? co na to socialna poistovna? Ak sa takto da vybabrat so systemom, tak odchadzam aj ja prec zo Slovenska. Smiesnych 20 EUR na dieta oproti 10-nasobku je naozaj vysmech obcanov.
Naposledy upravil arizona : 19.01.17 at 16:34
veronikasad ... a ešte jej vznikne aj nárok na DB na SK, ak poda DP na SK a spĺňa ostatné podmienky
bettylou To nie je vybabranie so systémom, ona tam platí odvody, tak jej patria také prídavky. Ešte si na Slovensku? Lebo nikto ťa tu na reťazi nedrží.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    Ahoj...áno, je to tak...môj manžel tak pracuje, nie ako au pair....ver tomu, že ak budeš musieť makať alebo Tvoj mm ako môj, budeš tuho rozmýšľať...ak máš niekoho naozaj rada, tak budeš každý "výlet" do zahraničia prežívať so strachom...čiže si nákúp za tie "veľké" prachy navyše čierne uhlie, smectu, endiex, banány, drahé kakao..odporučujem tiež Mg, pancreolan a podobne...ZÁVISŤ NA SK naozaj už nemá hraníc....vezmi si moje záväzky, rada pošlem na oplátku to dorovnanie zo zahraničia.......p.s. to, že na SK sú prídavky také, aké sú...možno si volila nesprávnu stranu....
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Wotan to nie je o zavisti, ja makam na Slovensku dlhe roky. Nie kazdy ma stastie na pracu v zahranici, tiez som prec od rodiny daleko od bydliska. Ale za svoje zavazky si kazdy moze sam. Zial je to chyba tohto statu, ze aj ked sa tu clovek zoderie, na dieta dostane smiesnu sumu a niekto je v zahranici - a vela je takych co nemakaju tak tazko ako ty vravis o muzovi, a za take iste dieta dostanu 10-nasobok. Tymto nevyjadrujem ziadnu zavist, ale zlost a nespravodlivost, ani neobvinujem nikoho, okrem nasej vlady, a to ze mi je na grc z takehoto systemu na Slovensku.
    misoft No ale to neplač tu, na Porade. Na to musíš ísť na iné miesto - k Robkovi....... a možno ti aj papierovú vreckovku podaruje.....
    Wotan nuz ten urcite
    lujza.j "nie kazdy ma stastie na pracu v zahranici" srandujes....co je na tom stastie...to je nutnost....o tom ako sa v cudzine nadries....nebudem ani pisat.....trebalo by asi skusit.....
    Wotan lujza - podla toho co vies... ako programator by sa tam clovek asi moc nenadrel. Alebo co chodia utierat zadky deduskom ci umyvat riady. Myslim, ze u nas sa nadries ovela viac
      zbaliť

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ano, je to v poriadku. Aj ty sa mozes zamestnat v zahranici a nasledne poziadat o dorovnanie RP v danom state kde pracujes.
    Ako je to s rod.pridavkami kazdeho statu,najdes jednoducho na nete...
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Wotan nj, lenze dieta je a byva na Slovensku, tu studuje. Stat poskytuje pridavky na dieta a kedze dieta je na Slovensku, pridavky by mal poskytovat ten stat kde ma dieta trvale bydlisko. Ale ocividne to neplati. Cize cudzi stat prispieva v podstate dietatu v inej krajine, z ktoreho nebude mat ten stat nic... lebo vyrastie na Slovensku z cudzich penazi... to je super
    Janiela Možno trochu mimo témy - cudzí štát prispieva dieťaťu v inej krajine a možno bude mať z toho niečo - dieťa tu vyštuduje za naše peniaze a odíde pracovať vonku - tam zasa získajú pracovníka z našich peňazí. Môžeme na to pozrieť aj z inej strany.

    Špekulantstvo či nešpekulantstvo? Neviem posúdiť, ale jedno viem, musela by som umierať od hladu, alebo sa topiť v riadnych dlhoch, aby som išla robiť vonku. A čo ja viem? Možno by som tiež pýtala prídavky, Slovač je už raz taká.
    Ľahko sa posudzuje to, čo sme nezažili.
    arizona Dieta sice byva na SK,ale rodic pracuje a odvadza dane v inom state,v tom, v ktorom pobera vyrovnanie RP. Takze ten "cudzi" stat neposkytuje nieco uplne zadarmo, nie? Inak, viac sa dositas aj tu http://europa.eu/youreurope/citizens...s/index_sk.htm
      zbaliť

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    No len oni tam platia dosť mastné odvody,nie ako unás.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    evuš BXL, to nik nevidí, že tam platí oveľa viac ako na SK.....
    Wotan odvody plati jej zamestnavatel
    ivka70 To nie je tak uplne pravda, odvody plati aj zamestnavatel aj zamestnanec z hrubej mzdy. To, ze ich oboje odvadza statu zamestnavatel na tom nic nemeni.
    Jarka 1 ... ale tomu zamestnávateľovi na tie odvody musí niekto zarobiť ... kto asi? ... čo myslíš Wotan
    Darina1234 a vari u nas nie? ci u nas slovak za hodinu menej prehodi lopatou ako tam, obrazne povedane, ved napriklad robotnicka v textilnej fabrike u nas poda ovela vacsi vykon ako robotnicka v tej istej textilnej fabrike v zahranici a jedna sa o ten isty druh vyroby
      zbaliť

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ano, je to mozne tak vybavit a je to plne v sulade s europekym pravom.
    Mozes si to kludne zariadit presne tak ako ona a bude to legalne.

    Praca v zahranici a rodinne pridavky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.