Zavrieť

Porady

Kedy je tombola hazardnou hrou?

Zákon o hazardných hrách hovorí:

'Za hazardné hry sa nepovažujú žrebové vecné lotérie a tomboly, ak herná istina neprekročí sumu na úrovni 1500€.'

Ja to chápem tak že ak napr. urobím tombolu o mixér v hodnote 200€, predám 200 lístkov po 1€, vyžrebujem jedného výhercu, nie je to hazardná hra, pretože mixér stál 200€ a teda neprekročil istinu 1500€.

No keď napríklad o hodinu neskôr vyhlásim tombolu o televízor v hodnote 1400€, predám 1400 lístkov po 1€, vyžrebujem výhercu, nie je to hazardná hra, pretože televízor stále nepresiahol sumu 1500€.

No to v čom si nie som istá je či tých 1500€ je limit pre jednu konkrétnu tombolu, ktorá je ukončená vylosovaním víťaza a takýchto samostatných tombôl môže za deň prebehnúť aj viac alebo je to limit pre všetky tomboly ktoré vykonám za určité obdobie, napr. tombola za televízor a tombola za mixér sú dokopy za 1600€ tým pádom by to bola už hazardná hra?

Mne sa zdá logická skôr tá možnosť že je to limitované na jednu tombolu a tá sa skončí vyžrebovaním víťaza. Ale nie som si istá čo by sa stalo keby som napríklad takú tombolu vyhlasovala každý deň, niekoľkokrát denne. Každá z tých tombôl by bola samostatná a ukončená losovaním víťaza a ani jedna z nich by neprekročila istinu na úrovni 1500€. Myslíte že by to stále bolo v súlade so zákonom?

Ďakujem vopred za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Ale nie som si istá čo by sa stalo keby som napríklad takú tombolu vyhlasovala každý deň, niekoľkokrát denne. Každá z tých tombôl by bola samostatná a ukončená losovaním víťaza a ani jedna z nich by neprekročila istinu na úrovni 1500€. Myslíte že by to stále bolo v súlade so zákonom?
    Myslím si, že to nie je kóšer.
    Niečo vravia § 2, 18, 19 príslušného zákona.
    Na základe týchto §§§ a Tvojho zámyslu je už potrebná licencia.
    Ale tej sa chceš určite vyhnúť...
    MacKs Chcela by som aby to bolo všetko vrámci zákona a v poriadku. Nechcem nič robiť nelegálne. Niečo mi preto hovorí že licencií sa nevyhnem no tým pádom by som živnosť musela vymeniť za s.r.o.
    Každopádne vôbec sa neviem dopátrať k tomu ako sa dá licencia získať a aké povinnosti mi z toho vyplývajú ak by som e-shop chcela vymeniť za takýto druh "internetovej tomboly".

    Predpokladám však že keby som takúto tombolu urobila napr. len raz za nejaké obdobie, napr. za 3 mesiace, tak by to nebola hazardná hra? No otázka potom je ako vystaviť faktúru za takyto tovar keď ten co ho dostane zaň dá napr 1€ ale ja som zaň dostala 60€ no od 60tich rôznych ľudí. Neviem si ani toto celkom predstaviť takže to asi nechám tak.

    Ďakujem za odpoveď.

    Kedy je tombola hazardnou hrou?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.