Zavrieť

Porady

Poučenie oprávnenej osoby - aký dátum

Ahojte, aký dátum by som mala dať na Poučenie oprávnenej osoby a evidenciu IS, ak to doteraz sro nemala. Zo začiatku to bola len jednoosobová sro, neskôr mal zamestnancov. Chcem to dať do poriadku. Dala som dátum zapísania sro do OR niekedy v r. 2010. Bude to tak dobre? Ďakujem.
PRETO sa pýtam, že novela zákona bola v roku 2013... tak či to bude dobre s tým dátum z roku 2010 by som si chcela overiť tu.
Naposledy upravil SERVIS : 26.01.17 at 12:38 Dôvod: Doplnenie
ivka70 a nebolo by to este pred platnostou zakona? aby si nahodou nemala nieco v case, ked to este nebolo vymyslene. Treba pozriet do zakona, od kedy to plati
Ing. Ľubomír Janoška Evidencia IS bola už v zákone 428/2002
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Ing. Ľubomír Janoška
    V evidencii IS má byť dátum začiatku spracúvania osobných údajov totožný s dátumom zápisu sro do OR, pokiaľ nejde o spracúvanie, ktoré začalo neskôr (napríklad v súvislosti s rozšírením predmetu podnikania alebo s novou legislatívou).
    Na poučenia oprávnených osôb odporúčam dať prednostne skutočný dátum podpisu (kvôli fair play).
    SERVIS Ďakujem. A ešte, ak mu mzdy robí mzdár živnostník s ktorým má zmluvu a mzdár to robí u seba doma, tak v tlačive "Evidencia IS mzdy" mám dať počet oprávnených osôb jednu - konateľ, alebo dve.. konateľ + externý mzdár?
    Ing. Ľubomír Janoška MZdár-živnostník nie je oprávnenou osobou, ale sprostredkovateľom podľa §8, treba s ním spísať zmluvu s obsahom podľa § 8 ods. 5.
    Poučenie bude iba jedno, pre konateľa. Pokiaľ konateľ komunikuje so živnostníkom osobne.
    Ing. Ľubomír Janoška 26.01.17 12:27 priradil do Porady

    Poučenie oprávnenej osoby - aký dátum

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.