Zavrieť

Porady

Vstupna prehliadka u lekara do zamestnania

Zdravim,
1. Februara som mal nastupit do prace avsak este som potreboval vstupnu prehliadku u lekara, chcel som zajst k svojmu obvodnemu ale zamestnavatel ma svojho firemneho lekara, tak som tam zasiel aj s mojim zdrav.zaznamom, doktorka ma vysetrila (ekg, tlak, kontrolovala dychanie a buchala mi "kladivkom" po rukach) pytala sa ci som sa v minulosti na nieco liecil, ci som odpadol, ci navstevujem neurologa, ci mi trpnu ruky. na vsetko som odpovedal nie, pretoze som zdravy. ani v zazname nemam nijake lekarske spravy od odbornikov. vyplnila ten dokument pre zamestnavatela a zazelala mi pekny den! az doma som si precital, ze ma doporucuje, ale s obmedzeniami, t j bez lokalnej zataze hornych koncatin, bez dvihania bremien, bez nocnych smien a bez praci v stoji za pasom. na zaklade coho to urcila?! samozrejme, ze v praci to nepreslo a za mna si hned nasli nahradu.. co mam robit ako postupovat? stalo sa uz niekomu nieco take? ja potrebujem pracu, som nezamestnany uz pat rokov, mam sa odvolat ci co? ved som zdravy mlasy s chutou pracovat ( mam 26 rokov) nic mi nie je a ta priblbla doktorka vsetko pokazi, urobila so mna invalida! horko-tazko ma prijali v tej automobilke, pytal som od zamestnavatela este jeden dokument na prehliadku no odmietli, mam zajst za tou doktorkou? nech zavola do zamestnania ze som zdravy a chcem robit? vazne som z toho zufaly....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Estetic je offline (nepripojený) Estetic

    Estetic
    Pokiaľ je lekárka pracujúca pre firmu,väčšinou je oboznámená s pracoviskom a vie čo má sledovať.Ona zrejme vie,prečo to napísala.Ale ty máš právo na vysvetlenie,pokiaľ je to tak ako hovoríš,treba žiadať vysvetlenie.Pretože ak niečo na Tebe našla,mala upozorniť že sú potrebné dalšie vyšetrenia.Ziadaj vysvetlenie a spýtaj sa,či sa máš niekde dovyšetrovať,pretože si sa zľakol.

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    Čo ta lekarka očakavala všimné? A podla mna je diskriminujuce už to, že lekarska prehliadka do noveho zamestnania je platná len cez určeného lekára.
    Naposledy upravil duves : 30.01.17 at 09:39

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    willma

    v zmysle zákona o BOZP je zamestnávateľ povinný mať zabezpečenú pracovnú zdravotnú službu, prípadne lekára s atestáciou na pracovné lekárstvo- takže ako zamestnanec si povinný zúčastniť sa lekárskej prehliadky vo vzťahu k práci u daného lekára a nie u svojho obvodného.
    http://www.porada.sk/t150091-vyber-l...rehliadku.html
    ---------------------
    Zamestnávateľ a lekár si splnili proste len svoju povinnosť...nič iné.

    faro1 je offline (nepripojený) faro1

    faro1
    Aj keď si mladý, máš 26 rokov a chuť do práce, tak firemný lekár vie, čo je to práca v automobilke. Je to vysoká manuálna záťaž a po zmeraní TK a EKG ťa nedoporučila. Otázka, či si neodpadol bola namieste ohľadom vysokého TK a taktiež v tomto prípade je kontraindikácia nočná práca.
    Naposledy upravil faro1 : 30.01.17 at 17:22
    NicZaujimaveMiNenapadlo tlak 124/81 ekg bez problemov .. je zaujimave ze mna nedoporucila ale jedneho znameho ano ktory je operovany na chrbticu.. tak o com to je?! v zazname nemam nic iba zaznamy z prechladnutia,
    nech ju trafi slak
    buchač NicZaujimaveMiNenapadlo (Dnes 07:15) tlak 124/81 ekg bez problemov .. je zaujimave ze mna nedoporucila ale jedneho znameho ano ktory je operovany na chrbticu.. tak o com to je?! v zazname nemam nic iba zaznamy z prechladnutia,
    nech ju trafi slak
    =================
    Hm...naše zdravotníctvo je síce v solídnej onej.
    ALE vidím, že tomu rozumieš jak hus do piva, takže :
    - Ak si robí lekár svoju prácu, tak ešte fásne od pacienta.
    - Ak si ju lekár neurobí, tak má na krku všetky možné úrady
    - Ak sa nebodaj niečo stane (myslím tým následky dlhodobej manuálnej činnosti), tak jedinec je schopný lekára hnať na súd.
    - Ty si bol na VSTUPNEJ prehliadke...čiže daná lekárka nie Tvoja ošetrujúca...na to máš obvoďáka.
    - až po prijatí do zamestnania by sa ňou stala.
    - že Ťa nedoporučila ? ...a kde by Ťa mala doporučovať ? Veď máš občianku, tak si svojprávny...či ?
    - Len bacha na jedno...subjektívny pocit zdravia je niečo iné ako objektívny...kľudne Ťa môže vystrieť, nakoľko Ťa trafí šľak.
    Príspevok zbalený
    spam

    Vstupna prehliadka u lekara do zamestnania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.