Zavrieť

Porady

predpokladaná daň r. 40

prosím vás na r. 21 mám 96+111+92= 299 daň z MV je 299. ale z ktorého riadku uvádzam predpokladanú daň z r. 18 kde mám 144+111+92 čo je 347 ale vozidlo so sadzbou 144 bolo v auguste predané uvediem sumu 203? čiže som sa dočítala, že treba uvádzať predpoklad.daň k 1.12017 čiže počet mesiacov +1aj január a z toho vyrátať?
Naposledy upravil yvica : 30.01.17 at 09:43
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Krisstina je offline (nepripojený) Krisstina

    Krisstina
    Predpokladaná daň je súčet ročných sadzieb dane po úprave k 1.1. ďalšieho zdaňovacieho obdobia (k 1.1.2017), treba vyrátať za každé auto: koľko mesiacov bude mať auto k 1.1.2017, sadzba dane sa upraví podľa počtu mesiacov - zvýšenie/zníženie. Takto upravené sadzby sa sčítajú a to je predpokladaná daň. Vozidlo, ktoré bolo v 08/2016 predané do predpokladanej dane na rok 2017 už nevstupuje.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    yvica ok, a ak k 1.1.2017 mi vychádza sadzba 25 % prvých 36 mesiacov ale od februára už len 20 % uvádzam tú prvú 25 %? prepokladanú? ď
    Krisstina áno, na výpočet predpokladanej dane sa uplatní zníženie 25% (k mesiacu január príslušného zdaňovacieho obdobia, na ktoré sa vypočítava predpokladaná daň)
    yvica ďakujem
    Lenka298 Prosím Vás, nechcem zbytočne zakladať novú tému. Chcem sa opýtať keď sme auto predali teraz v Januári 2017? Mám na to vozidlo vypočítať aj tak predpokladanú
    daň na celý rok? ďakujem
    Krisstina áno, predpokladaná daň sa počíta k 1.1. (predpokladám, že 1.1. sa nepredalo ) V priznaní za rok 2017 bude potom uvedené, že auto sa používalo 1 mesiac, takže výsledná daň na r. 21 bude malá suma, preplatok sa vráti
    Lenka298 ďakujem veľmi pekne za pomoc. Už mám v tom chaos
      zbaliť

    predpokladaná daň r. 40

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.