Zavrieť

Porady

Zvracanie,kŕče, vysoká teplota,odpadavanie

Zdravím,vie niekto pomôcť? Moja manželka má v poslednom období strašné kŕče, vysoké teploty, odpadáva, nespí.Prešla niekoľkými vyšetreniami gastro,rtg,krv atď, povedali jej, že okrem troch vredov v žalúdku je úplne zdravá.Viem, že má helikobaktera.Vždy bola hyperatívna,nevedela späť, trošku pospala a zase musela niečo robiť.Vždy ju trápilo či sú všetci v poriadku,na seba nedbala.Dnes jej obvodná doktorka nevedela zmerať tlak, ani nahmatať pulz.Povedala jej, že je na hranici života.Bojím sa o ňu.Máte s týmto niekto nejakú skúsenosť alebo viete poradiť čo robiť?
9 komentárov     zbaliť
afrikánka Lekárka jej povedala, že je na hranici života?
V ambulancii?
A čo bolo ďalej....ako dlho pretrvávajú teploty?
arizona Uziva nejake lieky?Alebo vitaminy? Lebo aj kombinacia liekov,ci vitaminov moze vyrazne znizovat tlak
buchač .Dnes jej obvodná doktorka nevedela zmerať tlak, ani nahmatať pulz.
========================
Že nevedela nahmatať pulz...tak to ešte beriem.
Ale že by nevedela zmerať tlak ? To teda veru neuverím...
Anika61 Ani mne nemohli "raz zmerať tlak....mala som 59/30.....
buchač Anika61 (Dnes 23:50) Ani mne nemohli raz zmerať tlak....mala som 59/30....
===============
Mne je jedno....ALE mi povedz, ako vieš, že si mala taký tlak, keď ho nevedeli zmerať ???

Proste nemožnosť zmerať tlak je v tom, že buď je tlakomer nefunkčný alebo je jedinec mimo prevádzky.

Chápeme sa ?
afrikánka Anika prepáč, ale natíska sa mi otázka, ako vieš tieto hodnoty, keď ti nemohli zmerať?
Anika61 No merali mi ten tlak asi 20 krát :-)..a lekár sa tak vyjadril,"že mi nemôže odmerat tlak..".a nakoniec sa im podarilo zaznamenať ten údaj.......
afrikánka Tak už viem opäť o niečo viac.
Dík za vysvetlenie.
Anika61 Nezvracia krv?....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

    Som Anika61
    Zavolať pohotovosť a na pozorovanie do nemocnice.....ako je možné,že ju obvodná lekárka neposlala do nemocnice.....neverím,že človeka s kŕčami,s poruchami vedomia a nehmatným"pulzom pošlú domov....
    Naposledy upravil Anika61 : 01.02.17 at 23:34

    Hlasovalo 7 pouzivatelov

    Užitočné (7)
    Dav, troniik, tronik, Amstrad, kvietka, Valcake, korela
    7
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    afrikánka Neboli sme pri tom, nevieme, ako sa to udialo, ani čo bolo vyslovené....
    Anika61 Dehydrovaná z teploty vysokej a zo zvracania zrejme....preto aj kŕče......alebo kde kŕče??....môžu byť aj v bruchu kŕče.....prasknuté vredy......
    afrikánka Možno viróza, ktorá je v týchto dňoch
      zbaliť

    Valcake je offline (nepripojený) Valcake

    Valcake
    Anika ja s tebou súhlasím, mala som tiež /nemerateľný tlak..t.j. lekár sa tak vyjadril/..mala som ešte nižší ako ty aj som vedomie stratila /bolo to dávnejšie/ ale mala som krvácanie do brušnej dutiny. Samozrejme nechali ma na pozorovanie, lebo nevedeli určiť dg. Kolegyňa ma z roboty zobrala, ale nejako mi nevenovali pozornosť a potom mi len len život zachránili. Stratila som veľa krvi, pri op. boli moje dve kamarátky lekárky/vtedy končili medic./dokonca ma jedna z nich zašívala pod dohľadom docenta.
    Pani môže mať krvácanie z vredu, ale žeby ju pustili domov?afrikánka reaguje tak isto dobre... afrikánka (Včera 23:33) Lekárka jej povedala, že je na hranici života?
    V ambulancii?
    Anika61 No aj u mňa mali podozrenie na vnútorné krvácanie....ale sa nepotvrdilo našťastie....

    korela je offline (nepripojený) korela

    korela
    Skúsiť zavolať na 112 a poradiť sa.
    korela Ja si nezakladám na vysvetľovaní mínusov, ale to je prvé, ako by som sa zariadila. Aj som tak činila, a odporúčam to po skúsenostiach každému. Zakaždým prišli, a neprišli zbytočne. Je však rozdiel v prístupe, ak je prítomný v posádke aj lekár. Bez lekára je aj presun pacienta na príjem mukami. Ale vďaka aj za to.

    Zvracanie,kŕče, vysoká teplota,odpadavanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.