Zavrieť

Porady

Daň z príjmu FO - skončenie prac. pomeru + nástup na materskú

Ahojte, bol by niekto ochotny mi poradit ohladom DANOVEHO PRIZNANIA (dan z prijmu FO)? Mam 2 otazky:
1. teraz som na materskej, minuly rok v mesiacoch januar - jul som pracovala, a tak som presla na matersku. A este pocas trvania prac. pomeru som aj marodovala - od marca po nastup na matersku. Pri prechode na matersku som v praci skoncila prac. pomer dohodou. Je pre mňa výhodnejšie podať si DP sama alebo mám požiadať býv. zamestnávateľa? Potrebujem zo socialky potvrdenie o marodovani? A ďalšia vec - nemám od zamestnávateľa Potvrdenie o zdaniteľých príjmoch FO...

2. manzel potrebuje do 15.2. poziadat zamestnavatela o podanie dan. priznania. Co za mna potrebuje predlozit? Potrebuje potvrdenie z mojej roboty o tom, kolko som min. rok zarobila? A treba aj nejake potvrdenie zo socialky, ze poberam matersku? Keď si zrátam HRUBÚ MZDU + materskú za min. rok, je to viac ako 3.800...

DAKUJEM za pomoc.
Naposledy upravil Glee_Sk : 13.02.17 at 08:05
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    1. Požiadaj o RZD.
    2. HM, znížená o odvody plus materské, toto je tvoj vlastný príjem. Tvoj príjem uvedie v żiadosti o RZD. Nárok na NČZD je len za mesiace na M aRD.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    1. ak stihneš požiadať zamestnávateľa - určite je to pre teba lepšie. nemusíš nič iné riešiť. Ak nestihneš požiadať - treba potom spraviť DP - zamestnávateľ ti pošle potvrdenie o príjmoch ... samozrejme toto platí, ak si nemala iné zdaniteľné príjmy.
    2. manžel nepotrebuje za teba nič predkladať - lebo si na teba nemá čo uplatniť.
    ale počíta sa hrubá mzda mínus poistné plus materská plus všetky príjmy, ak nejaké boli , okrem RP. ... možno za rok 2017 si na teba uplatní ?

    Daň z príjmu FO - skončenie prac. pomeru + nástup na materskú

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.