Zavrieť

Porady

Zmena ucelu casti pristavby

Chcem sa opytat. Mam staru hospodarsku budovu, ku ktorej som zacala pristavovat pristavbu , kym sa vsetky tie papierovacky dali dokopy, zaplatila som aj pokutu a mam teraz dodatocne stavebne povolenie, budova este nie je hotova. Z casti tejto pristavby by som chcela urobit skladove priestory,ktore budu hotove ovela skor nez ostatna cast pristavby ( su aj stavebne oddelene murom, maju vlasny vchod, maju svak spolocnu strechu) takze by som ich potrebovala skolaudovat ,aby sa zacali pouzivat. Mozem teda zmenit ucel casti pristavby pred kolaudaciou?
Naposledy upravil ivka70 : 17.02.17 at 07:45
jan45 zákon nehovorí o dodatočnom stavebnom povolení, len zmene rozostavanej stavby. To je ako nové SP
deedeecat111 vyznate sa s tomto zakone? lebo dnes som volala znova pani na stavebnom a ma upozornila ze nemam jej nakazovat co ma a co nema robit, ze ked je to pristavba tak sa jej jedna cast neda skolaudovat zvlast. A obzvlast ked ma tato pristavba strechu. Da sa vam zavolat ? napisat mail? neviem kde sa mam obratit
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jan45 je offline (nepripojený) jan45

    jan45
    Tlačivo "Zmena stavby pred dokončením", doplniť doklady, skolaudovať.
    deedeecat111 aj ked je to dodatocne stavebne povolenie? Lebo na stavebnom mi hovoria,ze to nie je mozne, nakolko je to sucast celej tej pristavby, ze ona mi len jednu cast nevie skolaudovat ( aj ked som jej povedala,ze bude hotova ovela skor a hlavne je samostatne schopna ( ma zvlast vchod, vychod, a je oddelena murom) ??? ja uz neviem co robit
    pracujem v stavebnej agende Miloš Mičega - CIMOM TN
    Časť stavby spôsobilá na užívanie sa dá užívať aj pred dokončením celej stavby.
    Treba požiadať o predčasné užívanie časti stavby podľa par 83 SZ.
    Takéto užívanie sa dá povoliť do doby dokončenia celej stavby, teda do kolaudácie stavby.

    Zmena ucelu casti pristavby

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.