Zavrieť

Porady

Môžem pracovať počas predlženej rodičovskej dovolenke?

Som na predľženom rodičovskom dovolenke. Mám chorú dcérku. Teraz som sa našla prácu cez internet. Budem pracovať na dohodu, cca 40 hodín mesačne. Musím to nahlásiť na úrad práce? Predtým, keď som sa išla na rodičovsku dovolenku, pracovala som sa 8 rokov v jednej firmy.Od tejto firmy, som sa išla na matersku dovolenku. V máji mi skončí RD, Dcérka mi narodila v roku 2013. Napriek tomu, že mám dohodu, môžem dostať dávku nezamestnanosti?
veronikasad Od mája sa pôjdeš evidovať na úrad práce ako uchádzač o zamestnanie? Poberas rodičovský príspevok? Pracovný pomer trvá?
melindi Áno, Keď mi nepredlžia rodivčsku dovolenku, tak áno. Teraz preberám rodičovský príspevok Pracovný pomer trvá od 2005 júl Keď teraz dostanem tu dohodu, musím to podať na úrad práce? Budem dostať mesačne cca100-125 eur. Závisí od vyšky objednávky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Môžem pracovať počas predlženej rodičovskej dovolenke?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.