Zavrieť

Porady

zvysenie ID na zaklade novej diagnozy

Dobry den

Chcel by som sa spytat ako postupovat pri invalidnom dochodku ked moja priatelka ma 23rokov od narodenia nema od zapastia ruku + aby nestacilo tak jej po 6rokoch chodenia po lekaroch zistili Sklerozu multiplex (roztrusena forma).
Jej invalidny dochodok je momentalne 70% co jej mesacne robi cca 200euro.
Nech sa na mna nikto nehneva ale je to smiesna suma pri tolkom trapeni ked nemoze chodit ani do prace kovli tomu ze raz nemoze stat na nohach a inokedy nema cit jednej ruke (ma len jednu) vopred dakujem za akekolvek odpovede pripadne nejake navrhy co sa da v takejto situacii robit
Naposledy upravil Mária27 : 14.02.17 at 18:25
kopretinka a otázka je aká?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Môže požiadať posudkovú komisiu SP o prehodnotenie zdravotného stavu. Predtým však doporučujem preštudovať prílohu Zákona o sociálnom poistení a zistiť % invalidity pri ochorení skleroza multiplex. Diagnozy sa nesčítavajú, k hlavnej dgn. je možné pridať max. 10 % za súčet všetkých vedľajších dgn.

    http://www.zakonypreludi.sk/disk/zz/...08z0310p01.pdf
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Cumil3 dakujem za odpoved aspon viem od coho sa mozem skusit odrazit
    veronikasad Ak by jej priznali 71 %, je to tzv. plný ID, kde pri výpočte už nedochádza ku kráteniu. Vyššie % invalidity nemusí mať ...
    Cumil3 zdravim tak po dlhsiom case konecne prislo k tomu ze priatelka bola na posudkovom kde jej zvysenie nebolo uznane.Tak sme sa na to odvolali a posudzovanie mal druhy lekar ktory jej stav ani neriesil a povedal len tolko ze ma vystudovanu skolu a nech si najde pracu (skoro som odpadol nikto ju nezamestna ked musi byt casto doma s bolestami) a ako bonus dostala este vyhrazku ze nech to skusi dat na sud a on sa postara o to aby mala este menej uznanych % . kde to zijeme
      zbaliť

    zvysenie ID na zaklade novej diagnozy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.