Zavrieť

Porady

Spravne platenie vyzivneho na mal.dieta

Dobry chcel by som vediet ako je to s platenim vyzivneho na čas . Chcem vediet ze ked moja ex posle vyzivne po 15 dni v mesiaci . Tak to mam pocitat ako ktory mesiac ? Ten v ktory mesiac to poslala alebo ako dalsi mesiac ?potrebujem to vediet presne kedze teraz to bude 3 mesiac co mlada pani sa neuracila poslat ani cent .
lujza.j Ako je to v rozsudku napisane....?
majo978 Do 15teho dna v mesiaci
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Moje ponímanie (laické): pokiaľ v rozhodnutí je napísané do 15-teho v mesiaci na účet/ do rúk, platí to pre aktuálny mesiac. T.z. 15-teho je posledná lehota, kedy výživné MUSÍ mať príjemca (teda nie že sa odošle). Pretože ak pošle 15-teho - peniaze prídu 16-teho, 17-teho a platiteľ výživného je už v omeškaní v ten aktuálny mesiac.
    bubkoch A tak je to aj podľa práva ... Keďže vyzivne sa platí vopred, najneskor do 15. daného mesiaca
    majo978 No takto si myslim aj ja ze to je
    Právnik s niekoľkoročnými skúsenosťami v oblasti exekúcií a práva nehnuteľností. ...viac Poradca v exekúcii
    Priklad. Vyzivne malo byt zaplatene do 15.02.2017 a nebolo - ide o zameskane vyzivne za mesiac marec 2017.
    13 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    bubkoch to je nezmysel
    spravne ma byt :
    Priklad. Vyzivne malo byt zaplatene do 15.02.2017 a nebolo - ide o zameskane vyzivne za mesiac februar 2017.
    misoft Poradca: modelový príklad: určené výživné xxx€ dňom 1.2.XX súdne, splatné najneskôr do 15.2.XX. Rozhodnutie bolo právoplatné 31.1.XX - ak by to bolo podľa teba - tak do 15.2. by zaplatil za marec - a čo február?
    Tá lehota je preto daná do 15-teho, pretože i na súdoch vedia, že pravidelné príjmy (mzdy) sa vyplácajú do 15-teho.
    T.z. že platí za ten mesiac, dokedy má mať príjemca peniaze na účte/ v ruke. Uvedom si - toto nie je paušál, kedy si platíš (v niektorých prípadoch) dopredu.
    Poradca v exekúcii Sud urcuje vo vyroku rozne moment zacatia platenia vyzivneho (od datumu rozhodnutia - s tym som sa stretla najcastejsie, odo dna pravoplatnosti, alebo od konkretneho datumu). Sud vzdy vypocitava zameskane vyzivne uz vo vyroku - ku dnu rozhodnutia. Rozdhonute 31.1., sud vypocita uz vo vyroku zameskane vyzivne podla dni do 31.1., z marcoveho vyzivneho (ktore malo byt uhradene do 15.2. a nebolo, sa vymaha len tych 15 dni, kedze prvych 15 dni uz je vo vyroku ako dlh). A vymaha sa dalej do buducna. Osobne si myslim,ze tento system (k 15. dnu vopred) je uplna katastrofa. Akeklovek vyzivne, ktore malo byt uhradene pocas sudneho konania vzdy sud spocita ku dnu rozhodnutia.
    Poradca v exekúcii A aby som odpovedala panovi na uvodnu otazku. Pokial ex poslala vyzivne dajme tomu 16.2.2017, uhradila tym aprilove vyzivne a na marcovom ma dlh.
    bubkoch Poradca ja neviem odkiaľ čerpas info ale to čo píšeš nemá s realitou ani zákonom nič spoločné.
    Súd môže priznať vyzivne aj spätne napr. 6 mesiacov, typický odo dňa podania návrhu na súd. Ďalej do toho vstupuje obdobie od rozhodnutia do doručenia rozsudku.
    Napr. súd rozhodne 12.2. a prizná vyzivne 100 od 1.9. splatne do 15. dna v kazdom mesiaci. Rozsudok je doručený 23.4.
    Čo urobí povinný ?
    Prvý krát zaplatí v máji do 15.5. a to spolu 900 (za 9, 10, 11, 12, 1-5 mesiac) a potom od juna 100

    Ak by bol rozsudok doručený už 10.4. tak povinný by zaplatil už v apríli do 15. 800 a potom od mája 100
    Poradca v exekúcii Nebudem sa s Vami hadat urcite. To, co som napisala, som nevymyslela ja. Taka je rozhodovacia prax exekucnych sudov. Vymahala som X vyzivnych a poviem narovinu, kazdy vyrok v rozsudku bol iny,. Neexistuje vseobecny vzorec ako vypocitat vyzivne a vymahat ho, rovnako sa neda opriet ani o konkretne ustanovenie zakona. Sudny exekutor a exekucny sud vychadza vzdy z konkretneho vyroku sudu v rozsudku o vyzivnom. V priklade,ktory ste uviedli by sa dalo vymahat vyzivne za obdobie od 01.09. do buducna a to tak, ze do 15.5. by povinny mal uhradil dlh na vyzivnom za plny 10. mesiac a dalej plus alikvotnu cast za 9. mesiac. Logika kaze, ze sudu islo o to, aby povinny platil aj vyzivne za september v plnej vyske. Avsak ak by ste to zaslal v takej podobe ako pisete na sud, poverenie na vykonanie exekucie sud vyda s prepocitanym septembrom presne na dni + zvysok. Pokial mate konkretny priklad z praxe a ako sa to riesilo v ramci vymahania, urcite budem nan zvedava.
    misoft Pozor! Rozdiel je vymáhanie v rámci exekúcie a platenie na základe rozhodnutia súdu. Nepleť spolu exekúcie a rozhodnutie o výživnom.
    Si trochu mimo..... nájdi pravý smer SMER.
    Mimochodom - výživné je za celý mesiac.
    A nechcem uraziť, ale ak takto sa praktizuje exekučná prax - tak pán boh poteš a preto sa nemusíme diviť, že ľudia exekútorov nenávidia, keď si upravujú zákony po svojom.
    bubkoch Poradca čo sem furt pleties exekúcie ??? O exekúcii tu nikto nepíše, ani ja ani zadávateľ otázky ... Rieši sa tu problém platenia nie vymáhania ... Otázka už bola zodpovedana
    misoft
    Žeby taká malá nenápadná reklamôčka na povolanie?
    Poradca v exekúcii Ano, takto sa to v praxi robi. Emocie treba nechat bokom. Ja nic nepletiem. Mam prax vo vymahani vyzivneho (profesionalnu, aj sukromnu), preto som sa vyjadrila. Pokial nie ste pravnici, ktori sa tejto oblasti aj naozaj venuju, tak by ste sa nemali vyjadrovat. Pre pana, ktory sa chce pravdepodobne obratit na policiu s TO, resp. dat navrh na vykonanie exekucie, je to dolezite. Ak je raz napisane, ze vyzivne je splatne do 15. dna v mesiaci vopred, tak to nikdy nemoze znamenat, ze sa do 15. plati aktualny mesiac, ale "vopred" na dalsi mesiac. Na tom nie je nic tazke pochopit.
    misoft Opätovne zdôrazňujem! Nerob si tu reklamu!!!!
    Pán v otázke žiadnu exekúciu NESPOMÍNAL!
    Takže nepleť sem exekúcie, nepleť sem svoju prax - inak sa naštvem a budem nútený požiadať administrátora (aj napriek tomu, že dávaš dobré rady) o vylúčenie z dôvodu reklamy na vlastné "podnikanie"!
    Poradca v exekúcii Nespominal, to som pochopila. Ale zaujima ho to, kedy je matka v omeskani a aky mesiac mu zaplatila. Nato som mu odpovedala. A co sa tyka mojho podnikania, mam svoju realitnu kancelariu. Na tu si urcite reklamu nerobim radami pro bono na porade ohladom vyzivneho.
    bubkoch poradca: tym svojim
    "Ak je raz napisane, ze vyzivne je splatne do 15. dna v mesiaci vopred, tak to nikdy nemoze znamenat, ze sa do 15. plati aktualny mesiac, ale "vopred" na dalsi mesiac. Na tom nie je nic tazke pochopit. "
    len potvrdzujes neschopnost logickeho uvazovania a pochopenia pisaneho textu ... vopred neznamena mesiac dopredu ... vopred znamena "na zaciatku mesiaca, za ktory sa plati", tak ako "pozadu" znamena na konci mesiaca za ktory sa plati" napr. vyplata ... tak ako vyplata je splatna napr. do 15. dna od posledneho dna, tak aj vyzivne je splatne do 15 dna od zaciatku mesiaca za ktory sa plati ... toto je vyklad nie len moj, ale aj sudcov a advokatov konajucich v tychto veciach, tak tu nesir nezmysly
      zbaliť

    Spravne platenie vyzivneho na mal.dieta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.