Zavrieť

Porady

Daňové priznanie+ 2% dane

Ahojte,

robím si daňové priznanie (typ B) mám príjem zo živnosti +príjem zo zavislej činnosti. Vysiel my nedoplatok a to 3 centy. Chcem darovať 2% dane. Musim tie 3 centy uhradit , ked chcem darovat 2% alebo nie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Pozri tu: §46 Minimálna výška dane fyzickej osoby

    Daň fyzickej osoby sa nevyrubí a neplatí, ak za zdaňovacie obdobie nepresiahne 17 eur alebo celkové zdaniteľné príjmy tohto daňovníka za zdaňovacie obdobie nepresiahnu 50 % sumy podľa § 11 ods. 2 písm. a). To neplatí, ak daňovník uplatňuje daňový bonus podľa § 33 alebo ak sa daň vyberá podľa § 43, alebo ak sa zrážajú preddavky na daň podľa § 35, alebo preddavky na zabezpečenie dane podľa § 44. Daňovník s obmedzenou daňovou povinnosťou uvedený v § 11 ods. 6, postup podľa prvej a druhej vety použije, ak úhrn jeho zdaniteľných príjmov zo zdrojov na území Slovenskej republiky (§ 16) v príslušnom zdaňovacom období tvorí najmenej 90 % zo všetkých príjmov tohto daňovníka, ktoré mu plynú zo zdrojov na území Slovenskej republiky a zo zdrojov v zahraničí.
    My či mi?

    Priložený odstavec nezodpovedá otázku. Tak doplním.
    Pozri § 50, ,hovorí o podiele zaplatenej dane, čiže zaplatenej dane do posledného centa.
    Naposledy upravil Tweety : 17.02.17 at 18:19

    pizzanoel je offline (nepripojený) pizzanoel

    obyčajný človek, ktorý robí chyby... ...viac pizzanoel
    aha, chybička sa vloudila má tam byť ,,mi" nuž stáva sa... a tie 3 centy mám uhradiť aj napriek tomu, ze v DP je uvedené: 31) daň na uhradu sa neplatí,ak nepresiahne 5 eur,a to aj vtedy,ak danovnik vyuzije postup podla paragrafu 50 zákona,pričom na tomto riadku sa uvedie nula"(strana 10)????

    pizzanoel je offline (nepripojený) pizzanoel

    obyčajný človek, ktorý robí chyby... ...viac pizzanoel
    Tweety
    Pozri tu: §46 Minimálna výška dane fyzickej osoby

    Daň fyzickej osoby sa nevyrubí a neplatí, ak za zdaňovacie obdobie nepresiahne 17 eur alebo celkové zdaniteľné príjmy tohto daňovníka za zdaňovacie obdobie nepresiahnu 50 % sumy podľa § 11 ods. 2 písm. a). To neplatí, ak daňovník uplatňuje daňový bonus podľa § 33 alebo ak sa daň vyberá podľa § 43, alebo ak sa zrážajú preddavky na daň podľa § 35, alebo preddavky na zabezpečenie dane podľa § 44. Daňovník s obmedzenou daňovou povinnosťou uvedený v § 11 ods. 6, postup podľa prvej a druhej vety použije, ak úhrn jeho zdaniteľných príjmov zo zdrojov na území Slovenskej republiky (§ 16) v príslušnom zdaňovacom období tvorí najmenej 90 % zo všetkých príjmov tohto daňovníka, ktoré mu plynú zo zdrojov na území Slovenskej republiky a zo zdrojov v zahraničí.
    My či mi?

    tak tento výklad je na mňa veľmi komplikovaný... potom nechápem prečo sa v DP nachádza tá veta, ktorú som napísala. Z toho som pochopila, že to platiť nemusím,keďže to nie je viac ako 5 eur a plati to aj pri uplatneni § 50 , na riadok sa ma uviesť nula....

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    ak sa to týka 2% musí sa nedoplatok hoci aj jeden cent zaplatiť inak sa percentá neprevedú
    kn-alka nemusí sa platiť - už minulý rok bola zmena (ak nie skôr)

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    V DP typ B je vysvetlivka 31 presne tak, ako píše zadávateľka
    cit: 31) Daň na úhradu sa neplatí, ak nepresiahne 5 eur, a to aj vtedy, ak daňovník využije postup podľa § 50 zákona, pričom na tomto riadku sa uvedie nula.
    a otázky k tomuto sú skoro každý rok ... ak si dobre spomínam, teraz sa to naozaj nemusí platiť - len nie som si istá, (lebo aj sklerózka sa už hlási) - a neviem to vyhľadať (aj mihál o tom písal - možno v Drakovi bude presnejšie?)

    Daňové priznanie+ 2% dane

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.