Zavrieť

Porady

MV na finančný prenájom

Dobrý deň, viete mi prosím poradiť ako účtovať kúpu MV na základe finančného prenájmu?
- Ak som správne pochopil, tak v účtovníctve vystavenú faktúru na celkovú sumu MV od dodávateľa Wagon Trading neriešim ale budem postupovať a účtovať na základe dohody o platbách od firmy PSA Finance?
- Ako však zaúčtovať v súv.s uplatnením DPH uhradenú prvú zvýšenu splátku 3000 eur. ak to bolo uhradené na základe vystavenej fa.od firmy Wagon Trading ale je to uvedené aj v dohodách o splátkach od firmy PSA Finance.
- Ktorú faktúru mám uviesť do DPH a KVDPH?
Ďakujem.
Naposledy upravil Hyben Pavol : 19.02.17 at 17:20
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Consultix je offline (nepripojený) Consultix

    Consultix
    O problematike uctovania leasingu sa tu napisalo az-az. Pouzi vyhladavanie.
    V principe uctuje o majetku najomca, na zaklade ekonomickeho vlastnictva, aj ked z pravneho pohladu je vlastnikom prenajimatel a ku zmene vlastnictva dojde az pri ukonceni zmluvy.
    Kedze uctujes o majetku, do nakladov Ti vstupuju odpisy. Okrem toho si uplatnujes naklady na financovanie a poistne (zvycajne podla splatkoveho kalendara).
    Pre ucely DPH sa riadis splatkovym kalendarom.
    PS: Ak by to bol uver (tretinky, stvrtinky, splatkovy predaj...) narok na odpocet vznika z dodavatelskej faktury a splatkovy kalendar je bez rozpisu DPH.

    MV na finančný prenájom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.