Zavrieť

Porady

Dodatočné DPH za 12/2016 zaúčtovanie

Teraz 14.02.2017 som podala dodat. výkaz DPH za 12/2016 teraz ten rozdiel mám zaúčtovať teraz vo februári? ( vyjde nám doplatiť daň) daň. povinnosť. Aby mi to sedelo účtovne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KloferHladny je offline (nepripojený) KloferHladny

    KloferHladny
    Záleží na tom, ako máš poukladané účty 343.
    Napr 343A - povinnosť z jednotlivých dodávok, 343B-uplatnený odpočet z jednotlivých dodávok, 343C=zúčtovanie zo štátom po podaní DPH. Na konci mesiaca účtuješ
    343A/343C
    343B/343C
    Na 343C máš mesačnú povinnosť (prípadne odpočet). A 343A a 343B ostanú nulové (vysporiadané cez DPH priznanie)
    Ak si zistila dodatočne rozdiel, potom 343A a 343B nevykazujú nulu, zostatky sa preniesli do roku 2017. Podaním dodatočného účtuješ 343A(B)/343C.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    timejka200 podávala som Dodat. teraz vo februári čiže to doúčtujem už v tomto roku?
    KloferHladny Ja to robím, pokiaľ nemám uzavretý rok, do starého roku ... Ak je uzavretý, potom do nového.
    timejka200 oki ešte nemám uzavretý tak to môžem zaúčtovať aj do starého... dakujem
      zbaliť

    Dodatočné DPH za 12/2016 zaúčtovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.