Zavrieť

Porady

ako zvysit invalidny dochodok po jeho priznani?

Dobry den mne dnes doslo vypocitanie invalidneho dochodku v sume 164 euro mesacne skoro som spadla zo stolicky
nezapocitali mi tam ani obdobie materskej doolenky iba 52 dni z toho obdobia - comu tiez nerozumiem.
ale chcem sa opytat kedze som v roku 2004 studovala na strednej skole pomoze mi doplatit si dobrovolne dochodkove poistenie? Prosim pomozte mi uz som zufala 2 deti hypoteka na krku
je nejaka sanca to zvysit po zaplateni - popripade odvolani sa na vypocet?
Dakujem za precitanie
Naposledy upravil babatko77 : 28.02.17 at 20:42
osobnostny list.jpg  
22 komentárov     zbaliť
ivka70 ake je % invalidity?
kedy bola materska? prihlasila si sa pocas nej na dochodkove poistenie v SP?
kolko rokov poistenia ti zapocitali?
babatko77 od 02.02.2012 PN do 12.07-materska a neprihlasovala som sa nikde pn aj matersku som mala z maxima lebosom si platila dobrovone poistenie a oni mi zapocitali obdobie od 1.1-9.8- 431euro nechapem ze co a potom od 10.08iba do 30.9.2012 788 euro takze vobec temu nechapem ze preco nie do konca roka a preco takto ked datumi nesedia
veronikasad počas MD a RD pracovný pomer trval ? Prihlásila si sa na dôchodkové poistenie platené štátom za osoby starajúce sa o dieťa do 6 rokov veku ? (doplň vek detí).
Kolko %-ná invalidita ti bola priznaná ?
babatko77 ahoj ja som bola szco a platila som si vtedy dobrovolne ale uplne divne mi to vypocitali nechapem tomu invaliditu mam 70% a deti maju 4,5 roka a 1,7roka nebola som prihlasena na poistenie platene statom lebo som myslela ze pocas poberania davky PN ako i materskej mi poistenie plynie z vysky davky
veronikasad Povinne poistená SZČO? Alebo ti povinná registrácia SZČO nevznikla a pri prvom dieťati si si platila len dobrovoľne nemocenské poistenie?
babatko77 bola som povinne poistena a doplacala som si DNP do maxima lebo som odvody nemala maximalne
veronikasad Počas rodičovskej dovolenky živnosť trvalá, alebo si ju mala prerušenú?
babatko77 rodicovska sa mi uz nepocitala do toho pocitali mi to iba do konca roka 2012 lebo mi vypocitavali spatne takze tym padom uz rodicovska sa nezapocitavala lebo som cely rok 2012 bola pn+materska iba ale potom som bola aj tak poistena ale aj vo vypocte koncia rokom 2012 lebo priznali mi dochodik k 1.12.2013 takze rok 2013 uz nepocitali
veronikasad Dobu poistenia za rok 2013, ak si bola dôchodkovo poistená, započítali, len príjem nie.
Kolko máš rokov a kolko rokov dôch.poistenia ti započítali. Najdeš v tom "pokeci" o výpočte ID ...
veronikasad Na konci rozhodnutia máš uvedené tri veličiny, ktoré vplývali na výšku ID. Uveď sumy
doba dôchodkového poistenia
priemerný osobný mzdový bod
aktuálna dôchodková hodnota
babatko77 nemozem ti niekam poslat ofoteny ten vypocet? dobu mi zapocitali
veronikasad Odpovedám len cez Poradu
babatko77 doba dochodkoveho poistenia 3289 tj 9,0110 roka priemerny osobny mzdovy bod 2,45 aktualna dochodkova hodnota je 10,0098 eura
mne len nesedi to ze mi zapocitali matersku iba do 10 mesiaca ale bola som az do 12teho
a potom ten rok 2004 kedy som chodila do skoly a chcela by som si doplatit dobrovolne dochodkove poistenie aby sa navysil ten dochodok aspon na 250 eur len neviem ci to mam urobit kedze je to dost peniazkov bojim sa ze mi to nedaju aj ked som citala zakon vsade je napisane ze si to mozem doplatit kedykolvek ale ci mi to prepocitaju do dochodku to neviem iba v jednej teme som to na porade nasla ze sa to jednej pani podarilo http://www.porada.sk/archive/index.php/t-283303.html
veronikasad Priznali ti ID z mladosti? Lebo inak sa mi tá doba dôchodkoveho poistenia nezdá, dopocitavaju dôchodkové poistenie do dovŕšenia dôchodkového veku
babatko77 nie nemam z mladosti ID priznany mam 31 rokov a uznali spatne 3 roky takze rozhodujuce obdobie bolo 2001,2005-2012
babatko77 odfotila som tu tabulku vysssie
ivka70 Nechcem ti brat ilizie, ale ak mas 9 rokov nizky osobny dochodkovy bod, ani doplatenie z maxima v tom jednom roku ti az tak vyrazne ( o viac ako 50% z aktualne vypocitaneho) dochodok nezvysi, aj keby to islo.
babatko77 no vsak ja viem ze to ziadna slava nebude ale urcte lepsie ako teraz a uz budem mat 90%tny od augusta cca takze zase o nieco lepsie
babatko77 a studium som mala cely rok 2004 + pol roka 2005 vtedy som maturovala takze mozno by to slo aj za rok a pol
veronikasad Údaje ktoré si uviedla o 20.03 nie sú správne. Dopočítali ti 12365 dní dôch.poistenia (obdobie do dovršenie dôch.veku).

Nájdeš ich v texte rozhodnutia, 2,45 nie je priemerný osobný mzdový bod, pri takom POMB by si mala iný ID.
veronikasad Máš tam v texte na konci rozhodnutia napísané : Suma iD je xxx€ mesačne, je určená ako súčin priemerného osobného mzdového bodu, obdobia dôch.poistenia spolu s pripočítaným obdobím, aktuálnej dôchodkovej hodnoty a percentuálneho poklesu schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť ..
Xanti 2,45 je súčet OMB .. za 2406 dní tj 6,5918 roka
POMB 0,3717
doplatením 1 roka z maxima by sa POMB z výšil na 0,6717
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Započítali ti
    - dobu štúdia : 1.9.2001-31.12.2003
    - poistenie SZČO : 1.7.2005-11.7.2012
    - starostlivosť o dieťa : 12.7.2012-30.9.2012. Písala si, že si sa neprihlásila na registračnom liste FO, informuj sa na infolinke SP, pravdepodobne s týmto sa už nebude dať nič robiť ...
    babatko77 doba studia bola aj cely rok 2004 ten si doplatit mozem uz mi povedali ale neviem ci mi prepocitaju ID ale pisala mi jedna baba ze jej prepocitali po 10 rokoch tak skusim aj ja ten rok 2004 poriesit za tu dobu studia mi ale nedali mzdovy bod 0,3 (ktory sa mal davat) a taktiez mi nedali starostlivost o dieta do konca roku 2012 porodila som totiz v auguste tak mi zapocitali iba 1 mesiac materskej

    ako zvysit invalidny dochodok po jeho priznani?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.