Zavrieť

Porady

auto odstavene na ceste

Sused oproti nam ma odstavene nakladne auto, nie jeho, ale ineho podnikatela z obce, on je len sofer, vsetky auta musia ist cez druhu polku cesty, ale ta je mala a tak chodia po trave pri vchode do nas, teraz to vyzera strasne, vsetko je rozbahnene a vytvorili sa hlboke kolaje od osobnych aj nakladnych aut, pohovor so susedom nepripada do uvahy, mozno by ma aj napadol. Ako mam teda zjednat napravu, mam ist na obecny urad, ci ako postupovat
6 komentárov     zbaliť
buchač Veď daj na tú svoju trávu nejaké kamene, alebo niečo iné-ťažké, veľké.
Ale tak, aby nič nezasahovalo do cesty.
Darina1234 a myslis, ze to mozem tak urobit?lebo pred branou nie je nase, je to obecne
buchač Hm...a serie ?
Každý prostriedok svätí účel...teda aspoň v mojom prípade.

Poznámka :
Svojho času odstavil jeden zasran svoje baworo pred mojou chalupou...motor nechal bežať a hudba na plné pecky.
Čo myslíš, zdrbal som ho alebo nie ?
Darina1234 3 krat možem hadat?
buchač Uhádneš na prvý krát.

Proste a jednoznačne ondiať niekedy na elementárnu slušnosť...a dlabať na úrady, to je na dlhé lakte.
Keď sa začne sťažovať susedko, tak pekne krásne budeš dôvodiť.
...urob fotečkéééé pozemku, náklaďáku...zo všetkých strán. Prípadne aj nejaké videjko, ako chodia autá cez trávnik...a bude vymaľované.
bettylou šak povieš, že nevieš, kto to tam dal
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Kazda obec ma zvacsa vo VZN aj pokyny ohladom parkovania nakl.vozidiel v obci...
    Alebo sa informujte a prip.podajte staznost na neopravnene parkovanie,blokovanie cesty,nicenie verejnych priestorov.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač Každá obec NAD 1200 (alebo tak nejak) ) obyvateľov musí mať VZN...ak je menej duší, tak nemusí.

    Tá "moja" obec nemá VZN.
    Terezia13 nezáleží, koľko duší má obec, ak má problém s parkovaním vozidiel, môže ho riešiť vydaním VZN
    Darina1234 ta moja ma VZN, ale parkovanie poriešene tam nie je
      zbaliť

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Ak je to miestna komunikácia - obrátiť sa na samosprávu - uviesť, že vozidlo blokuje jeden jazdný pruh a tvorí prekážku v cestnej premávke. Argumentovať, že vedľa vozidla zostal jazdný pruh, ktorý je užší, než je povolené (3m - zákonom stanovené!). Ak nepomôže - poslať tichý bonz na DI. A ak oni to zistia (ak budú ochotní) - sused-šofér pekne zacvaká.

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Odkazprestarostu.sk Vám v ponúka priestor pre nahlásenie problémov vo Vašom okolí. Podnety sú komunikované so samosprávou a ich riešenie tak bude s Vašou pomocou pod spoločným drobnohľadom verejnosti.
    -------------------------------------------------------------------------
    Odfotografuj situáciu, ktorá ťa trápi a robí ti problémy, stručne popíš a pošli podnet svojmu starostovi cez : https://www.odkazprestarostu.sk/
    Vľavo si rozklikni mesto, alebo obec, ktorej sa to týka.
    buchač Dosť malá ponuka miest...
    Dediny ani len nespomínam = žiadna.
    Ale možno sa to zmení k širšej ponuke.
    sosak Pravda, ale môže daný stav odfotografovať, popísať a poslať individuálne na Obecný úrad, nemusí cez aplikáciu.

    auto odstavene na ceste

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.