Zavrieť

Porady

Dan z nehnutelnosti po kupe bytu

V novembri 2016 som kupno - predajnou zmluvou kupil v panelaku novy byt. V decembri som dal navrh na vklad do katastra. Vklad do katastra bpl zapisany 16.1.2017, co mi prislo aj pisomne. Danove priznanie na dan z nehnutelnosti mam podat v priebeho roka 2017, alebo na buduci rok do konca 2018?
Naposledy upravil ivka70 : 24.02.17 at 05:11
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ide o dan z nehnutelnosti a DP k nej podavas v januari 2018, najneskor do 31. januara 2018 na miestnom urade (vo velkych mestach na magistrate).
    Za rok 2017, kedy este 1.1.2017 bol majitelom povodny predchadzajuci vlastnik, plati dan z nehnutelnosti este on.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vicktor Ano, podla LV a mojho chapania.
    Ale v mojom pripade ked som podal priznanie ma referentka upozornila, ze rozhodujuci datum bol den nadobudnutia platnosti dedicskeho konania.
    Ci podania na kataster? Starnem, zabudam, ale v kazdom pripade nie datum zapisu na LV - podla nej.
    ivka70 Ma pravdu, pri dedicskom konani sa termin posudzuje inak. Je to v zakone.
    S účinnosťou od roku 2015 je v zákone o miestnych daniach zavedené pravidlo o vzniku daňovej povinnosti v priebehu zdaňovacieho obdobia pre dediča ako nového vlastníka nehnuteľností a určená 30-dňová lehota na podanie priznania, ktorá začne plynúť až po nadobudnutí právoplatnosti osvedčenia o dedičstve alebo rozhodnutia o dedičstve.
    vicktor Bolo to pred rokom 2010.
      zbaliť

    Dan z nehnutelnosti po kupe bytu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.