Zavrieť

Porady

Zneuzivanie nadcasov v skratenom uvazku

Dobry den, rada by som sa opytala vec ohladne nadcasov.

Som v skusobnej dobe, na polovicny uvazok. Povodna dohoda bola ze budem pracovat 20hodin tyzdenne,4 hodiny do dna poobede.
Zamestavatel odomna okamzite chcel nadcasy s vysledok ze pracujem kazdy den 12tky aj tyzden-dva. Najprv sa tvaril ze mi to nariaduje ako normalne, a pracovala som cele 12tky, potom som zistila ze v polovicnom uvazku nemozno vraj nariadit, tak som ho konfrontovala a dal mi podpisat spetne moju upravenu zmluvu ze som sa snim dohodla a podla dohody budeme v tom pokracovat. Som sa bala ze ma vykopne bez nahrady. Problem je ze praktiky stale niekoho zaskakujem, aj ine pozicie. Mam nejaku pravnu ochranu v tomto? Lebo odmietnutie bude znamenat rovno ako vyhodenie v skusobnej.
veronikasad prácu nadčas máš zaplatenú, vrátane nadčasového príplatku ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Tazko hladat pravnu ochranu, ked si s takou zmluvou a nadcasmi suhlasila.
    Mozes skusit Inspektorat prace, pretoze pri ziadnom uvazku nie je mozne pracovat 14 dni v kuse za sebou 12stky, nie je dodrzany minimalny odpocinok v tyzdni, maximalny pocet odpracovanych hodin v tyzdni a pod.
    Kazdopadne ak to zacne IP presetrovat, bude tu rovnako hrozba ukoncenia PP v skusobnej dobe. Este by bolo zaujimave vediet, ci ti vsetky hodiny zaplati,aj s nadcasovym pripatkom tie, co su nad ramec standardneho pracovneho casu.

    Zneuzivanie nadcasov v skratenom uvazku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.