Zavrieť

Porady

Zlozita situacia, podnikanie v USA - rada o DPH a DP

Na slovensku mam s.r.o., ktora je platcom DPH. Chcel by som rozbehnut novy biznis kedy budem objednavat tovar od firmy v USA, ktora bude tovar zasielat retailovym zakaznikom v USA. Tovar fyzicky teda neopusti uzemie USA. Zmluvne to bude vyzerat tak, ze moja sro bude mat kontrakt s vyrobcom a nezavislo bude moja sro predavat americkemu zakaznikovi, t.j. myslim, ze sa NEbude jednat o sprostredkovanie kde by bolo treba trojstrannu zmluvu.

Ako toto prosim Vas bude vyzerat z hladiska DPH resp. Cla? Predpokladam, spravne ze ani DPH ani clo sa ma netyka nakolko sa nejedna o dovoz (tovar neprekroci na uzemie EU) a riesim len dan z prijmu, ktoru odvadzam na SK?

dakujem pekne za odpoved,
Gekon
Naposledy upravil Mária27 : 26.02.17 at 19:24
Mila123 aspoň jedna vec ťa poteší......v USA nemajú dph.....
a teraz jedna opačná....daň z príjmov je tam vysoká
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Soňa K je offline (nepripojený) Soňa K

    Soňa K
    Podnikanie na území USA upravuje legislatíva USA. Tam sa treba sústrediť na ich úpravu účt. a daň. povinností. A obchodných predpisov.

    Zlozita situacia, podnikanie v USA - rada o DPH a DP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.