Zavrieť

Porady

Riskovať s prácou prechodom na živnosť?

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť resp. pomôcť. V mojej súčasnej práci pracujem 2 a pol roka, je to obchod so športovým oblečením, kde odpracujem okolo 180 hodin mesačne 10 hodín na krátky-dlhý týždeň, čiže veľa hodín za odmenu cca 500 eur, poslednú dobu som zháňala novú prácu, hľadala som niečo ako administratívne práce poprípade učtovníctvo, kedže som skončila ekonomicku strednú školu a vysokú školu ktorá sa zaoberala verejnou správou. Bola mi ponúknutá práca na živnosť, vlastne vedenie účtovníctva pre jednu väčšiu firmu v našom okrese. S tým, že oni si ma zaučia, čiže moja otázka znie riskovali by ste prácu ( možno povedať, že istú prácu, kde zarobíte 500 eur , ale nič viac od života nemožte požadovať, len istotu že dostanete tych 500 eur ) na neučito, alebo by ste riskovali, skúsili niečo nové, pretože ma to ťahá veľmi, len potrebujem asi niečo ako uistiť sa. Dakujem za vaše rady
veronikasad Ucto budeš robiť vo firme, na ich Pc v pevne stanovenom pracovnom čase? Plánuješ ho robiť aj pre ďalších klientov?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Soňa K je offline (nepripojený) Soňa K

    Soňa K
    Máš okolo 28 rokov ? To je vek, kedy sa treba snažiť a ísť do rizika. Kedy inokedy ?

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ako učtovníčka určite vieš, že aké sú rozdiely zamestnanec vs SZČO. Výhody a nevýhody. (aj čo je závislá práca)
    Je to na tebe, či skúsiš, alebo nie. Ako by sme ťa mali uistiť? Každému vyhovuje niečo iné ... a ty poznáš konkrétne podmienky - aj čo by ťa bavilo ... atď.
    držím palce

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    To závisí od tvojich záväzkov. Ak vieš, že máš hypotéku a na bývanie nutné potrebuješ x stoviek mesačne, tak je to iné ako keď nemáš žiadne takého záväzky. Bez záväzkov sa ľahšie vymýšľa.

    IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

    IvetaH
    Spočítaj si, či nakoniec v čistom nebudeš mať ešte menej peňazí a viac práce a zodpovednosti. Tá živnosť zas nie je sranda.

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Živnosť má vtedy, ak chceš skutočne podnikať. A nie len u ďalšieho zamestnávateľa obchádzať pracovnoprávne predpisy.

    Riskovať s prácou prechodom na živnosť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.