Zavrieť

Porady

Podnikanie popri práci - internetový obchod

Dobrý deň,

chcem si otvoriť popri práci internetový obchod. Chcel by som sa opýtať na čo sa mám pripraviť, čo budem musieť mesačne platiť. Akú formu podnikania odporúčate, vedenie účtovníctva, potrebujem účtovníčku, alebo to budem schopný urobiť aj sám - nemám s tým zatiaľ žiadne skúsenosti. Tovaru, ktorý chcem predávať sa rozumiem veľmi dobre, akurát tieto administratívne veci potrebujem vyriešiť

Ďakujem veľmi pekne za každú odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    webik je offline (nepripojený) webik

    webik
    vybrať si môžeš medzi sro a živnosťou. čo sa ti viac oplatí si musíš zistiť sám. sro je lepšia v tom, že neručíš svojím majetkom, vyzerá to profesionálnejšie, keďže si zamestnaný a budeš to robiť sám, nemusíš platiť odvody, zdravotku a ďalšie veci. založenie u dobrého právnika stojí okolo 500€ a trvá mesiac. živnosť vybavíš za jeden deň, stojí oveľa menej ale ručíš celým majetkom.

    ak vieš robiť účtovníctvo a máš čas sa hrať s papiermi, nepotrebuješ účtovníka, ak to nevieš a nemáš čas, je lepšie zaplatiť účtovníka a nehať to na neho, inak stráviš polovicu času s papierovačkami.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jslancik Založenie firmou stojí presne 249€. Žiadneho právnika netreba...
    webik Spoločenskú zmluvu si napíšeš sám ? Alebo stiahneš akúkoľvek kravinu z internetu? Ľudia by šetrili aj na miestach, na ktorých sa neoplatí šetriť. Ale ak sro zakladá jeden človek, možno ani nepotrebuje dobre napísanú spoločenskú zmluvu. V takom prípade teda stojí založenie sro 199€. Odkaz nebudem dávať ale dá sa nájsť cez google jednoducho.
    jslancik Ako vravím, založenie firmou. Ta ma všetky dokumenty, ktoré väčšinou potom nikdy nikoho nezaujímajú. A ja som dal cenu osvedčenej firmy. Na komplet so všetkým. Možno sú aj lacnejší.
      zbaliť

    sroservis je offline (nepripojený) sroservis

    sroservis
    Dobrý deň,

    ak si chcete podnikanie len vyskúšať, ohláste si len živnosť. 30.6. budúceho roka neplatíte sociálne odvody (potom len ak obrat z podnikania v predchádzajúcom roku dosiahol cca 5.200 eur). Zdravotné doplatíte v ročnom zúčtovaní tiež podľa príjmu z podnikania (keďže máte zamestnanie). Pri živnosti máte jednoduché účtovníctvo, zvládnete ho sám, príp. si nájdete účtovníčku. Prevádzka živnosti je lacnejšia ako prevádzka sro.

    Pekný deň
    kopretinka 13.03.17 17:07 odstránil(a) z Porady

    Podnikanie popri práci - internetový obchod

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.