Zavrieť

Porady

Kto musí platiť daň z príjmu z predaja nehnuteľnosti, keď zdedili dom 15.7.2013 a predali 20.2.2017, pričom:

1. dedič 11/12 - manželka (bola ňou už 3 roky v čase kúpy v r. 1963) a mala v tomto dome trvalý pobyt odo dňa kúpy až do predaja nehnuteľnosti
2. dedič 1/12 - vnuk (dedič po zosnulom synovi). Trvalý pobyt iný.
Týka sa to daňového priznania za rok 2017, teda podaného do 31.3.2018?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Nikto ,su to dedici v priamom rade, posudzuje sa doba vlastnictva nehnutelnosti aj s casom vlastnenia porucitela, kedze ten vlastnil dom od roku 1963, nie je dovod podavat DP ani platit dan z predaja nehnutelnosti.

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Otazka uz bola zodpovedana (spravne), ale neda mi - danovaci, uz sa riesi buducorocne priznanie.
    Snad do roka a do dna budu tieto odpovede stale pravdive.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Katy a R už zase nestraš - DP za rok 2017 sa bude robiť podľa teraz platného zákona - sú to tohtoročné príjmy ! (a v DP ich vôbec neuvádza)
    janulienka janička Súčasťou otázky bol aj rok podania daňového priznania, Takže, ste zodpovedali oba problémy.
    janulienka janička Ďakujem.
      zbaliť

    Kto musí platiť daň z príjmu z predaja nehnuteľnosti, keď zdedili dom 15.7.2013 a predali 20.2.2017, pričom:

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.