Zavrieť

Porady

Otázka ohladne ZP pri dividendách a DPH pri platbe mimo EU

1. Ak ja ako FO-nepodnikateľ zaplatím za kúpu domény 200 EUR firme z Costa Rica, tak potom musím tu ja ešte odviesť DPH? Alebo DPH je potrebné odviesť iba v prípade, že tu doménu kupila slovenská firma?

2. Na Slovensku platí, že ak v čase výplaty dividend nemám Slovenskú zdravotnú poisťovňu, tak sro nemusí platiť zdravotný odvod z dividend. Asi od nového roka platí, že ak som bol počas roka zamestnaný v zahraničí a dividendy si dám vyplatiť už v čase keď som mal opäť slovenskú Zdravotnú poistovnu, tak potom sa ten vymeriavací základ kráti. Chcem sa teda opýtať, že ak si dám vyplatiť dividendy a ja budem v čase výplaty dividend zamestnaný v zahraničí tak nemusí sro ozaj platiť žiadny odvod do ZP? Lebo ja budem zamestnaný v zahraničí možno 3 mesiace, ale pred výplatou dividend (január, február, marec) a po výplate dividend (júl,august, september,oktober, november, december) budem mať normálne slovenskú ZP. Nie je teda potrebné nejako to potom donahlasovať? Ja chápem, že sro nemôže zaplatiť odvod, lebo nemá vlastne ako, ale tak je to veľmi zvláštne. Ak som v čase výplaty dividend zamestnaný v zahraničí, tak potom sro nepodáva ani hlásenie o výplate dividend, z čoho vyplýva, že ZP to potom nevie ani pri ročnom zúčtovaní dopočítať.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    1Sona16 je offline (nepripojený) 1Sona16

    1Sona16
    Dobrý deň, odpoveď viem len na Vašu prvú otázku, v druhej som si neni istá tak radšej nech odpovie niekto, kto s tým má väčšie skúsenosti... čo sa týka tej prvej otázky, ak si službu objednáte ako FO-nepodnikateľ tak na slovensku DPH neodvádzate...Keby si službu objednala slovenská firma, tak by DPH musela odviesť na Slovensku

    Otázka ohladne ZP pri dividendách a DPH pri platbe mimo EU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.