Zavrieť

Porady

drobivy beton na zakladovej doske

Dobry den

chcem sa poradit...v Novembri mi boli realizovane zaklady a zakladova doska...nakolko na zakladoch uz je polozena zakladova doska nevidm kvalitu betonu ktory bol pouzity ale na zakladovej doske su viditelne extremne praskliny a hlavne beton sa drobi....prikladam foto....ako mam postupovat dalej??? mrazy v case realizacie este neboli...skor si myslim ze bol nekvalitny beton...
poprosim o radu..
dakujem
Naposledy upravil Mitulus : 03.03.17 at 18:44
DSC_0318.jpg  
17091249_10210231454797821_1433896813_o.jpg  
1/1
4 komentárov     zbaliť
bodliak Foto ešte nie je?
Mitulus uz...
Mitulus takze dnesny pokus kladivkom...diera 7cm....to asi nebude cementove mlieko....
bodliak urob poriadne fotky, z viacerych uhlov a prilozenym metrom... alebo si zavolaj odbornika priamo na miesto
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Zavolať stavebný dozor(musí byť na každej stavbe) musí sa vyjadriť do stavebného denníka
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    chandler nemusi tam byt stavebny dozor ak to stavavia dodavatel. ale ako vidno tak na tejto stavbe, pri tomto dodavatelovi byt musi
    pavol54 pri každej stavbe musí byť stavebný dozor
    chandler za kazdu stavbu musi byt niekto zodpovedny, bud stavbyveduci z dodavatelskej firmy alebo stavebny dozor.
      zbaliť
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Mitulus je to naozaj az take krajne riesenie??? pokial je beton pod tou vrchnou castou OK??? a nameraju sa pozadovane pevnosti ...je nutne ho davat von?? po pripade nieje jednoduchsie dat na to novu vrstvu???
    Misicka21 nám sa drobil a praskal anhydrid ( dodávateľ dal priveľa vody), všetko von a nanovo aj podlahové kúrenie,
    Mitulus OMG....tak to sa tesim...velmi...je tam aj kary...ako sa to bude rozbijat netusim...
    chandler ved si za to zaplatil a je to zle, preco to chces nejako lepit? nech to normalne opravia, navyse treba pozriet ako su na tom zaklady - aj ked tie by stacilo odkopat z boku. jednoduchsie je to cele vyhodit ako odstranovat len tu vrchnu vrstvu - museli by to potom cele pozametat a povysavat.
      zbaliť

    Misicka21 je offline (nepripojený) Misicka21

    Miška Misicka21
    reklamovať u dodávateľa, dobrá betonárka si musí uchovávať vzorky a hlavne by mala byť poistená pre prípadne škody
    chandler betonarka neuchovava vzorky na podkladne betony - a uz vobec nie rodinnych domov
    Mitulus ano...aj to je mozne...ale vcase ked sa to realiyovali nemrzlo...a aj ked mohol byt niejaky prizemny mrazik nakolko uz bol november pokial viem niejake -1...-2 by betonu uskodit nemalo....ja som skor za to ze to bolo zle a neodborne realizovane....a uz aj ked mali byt niejake mrazi ..stavebnik na to mal mysliet a deku niecim zakryt...
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Mitulus ano...prsalo u nas 3 dni...
    Chobot Takže to je v exteriéri. Ten betón vyzerá tak, že sa drolí kvôli tomu, že povrch bol veľmí mokrý.

    Ja mám niečo podobné, ale v garáži. Je tam betónový poter a miestami sa drolí. Tak mi ho firma, ktorá poter robila, lokálne vyspravila s prípravkom Spravbeton. Teraz je to napenetrované a bude sa to vylievať samonivelačným poterom Chemos Garáž.

    Ak to je základovýá doska a drolí sa len na povrchu, tak je zbytočné celú dosku rozbíjať. Pozametaj, čo odpadlo, ak sú veľké diery, vysprav ich nejakým obyčajným poterom. Aj tak na to pôjde izolácia, EPS a poter. Na rozdiel odo mňa u teba nie je dôležitý povrch betónu, ale či je pod tým pevný. Skús spraviť pár malých skúšobných vrtov do hĺby max. polovice dosky, či je betón dostatočn pevný.

    U mňa to mala byť finálna vrstva, preto musím na to aplikovať ešte ten samonivelák.
    Mitulus presne tak...to je to co som potreboval pocut...povedal mi to uz aj znamy....ze mam s lopatou dat dole vrchnu vrstvu...zmerat s kladivkou pevnost betonu a skusit zabit do neho klinec...pokial je vsetko ok a je to lemn povrchovy problem tiez si myslim ze je zbytocne to rozbijat....a ako pises...ide na to este EPS potery penetraky atd....
      zbaliť

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    chlape, ja na tej jednej fotke nevidím nič zvláštne. na vrchu zaschlo cementové mlieko, ktoré sa teraz odlupuje v zanedbateľnej vrstve. Daj nejakú normálnu fotku skutočného problému, inak ťažko radiť. Kde sú extrémne praskliny? kde sa drobí betón? Ja tam fakt vidím iba to mlieko...

    a ak máš nejaký problém, tak vždy konzultuj so stavebným dozorom. každá stavba ho má mať. a ak ho platí dodávateľská firma, tak je to pre teba najhoršie riešenie - "kontrolujú" sami seba.

    Veľa šťastia pri stavbe. Si ešte užiješ pri tvojom prístupe
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Mitulus za prve...nikde som o trhlinach nic nepisal....chcel som sa poradit ci je vsetko ok a koser pokial sa lupe horna vrstva a drobi sa beton...podla tvojho vyjadrenia beriem ze je vsetko ok...i ked som sa radil uz z x ludmi a ty mi povedali zeby neriskovali a dali beton von...moj pristup??? je niesom stavebnik...ani inzinier....ale som investor...a zaplatil som si za zaklady...a pokial mi ich spravil niekto tak ako spravil...a ty tam vidis len zaschnute cementove mlieko...ktore podla mna pokial vyskrabem z nohou vrstvu do hrubky skoro 2cm asi nebude,,,,tak potom si asi tiez odbornik na slovo vzati....
    jslancik Píšeš o extremnych prasklinach, či tie ma sused? A prečo sa radis s ľuďmi, čo o tom nič nevedia... Rad sa so stavebným dozorom, ktorý máš mať. O to viac, keď o praktických veciach nič nevieš.
    Mitulus cize podla teba to co vidis na fotke...a je to zhruba 1.5cm je OK? chapem to spravne???
    jslancik podľa toho, čo vidím na fotke, je to OK. Môžeš sa rozčúliť na stavebnú firmu a oni ti to vysvetlia.
    ak dobre vidím, tak sa ti nedrobí betón, ale vrstva na vrchu, ktorú "rozomelieš" v prstoch. To je zaschnuté cementové mlieko. Možno použili viac vody pri realizácii, alebo ste viac kropili ako bolo treba, ale to všetko záviselo od aktuálnych podmienok. ako ti už písali iní. ale ani náhodou to nieje dôvod na rozbíjanie celej deky, to kde sme...
    chandler cementove mlieko sa nedroli v hlbke 2cm
    bodliak 2 cm je mozno voda v priehlbine...
      zbaliť

    Thomas2408 je offline (nepripojený) Thomas2408

    Thomas2408
    toto vyzerá, že sa asi šetrilo cementom, keď sme betonovali doma svojpomocne miešačkou, bolo vidieť na betóne keď dáš do miešačky jedno vrece alebo dve.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Mitulus to si myslim aj ja...ze bud bolo malo betonu...a vela vody....alebo bol beton nekvalitny..lebo vraj uz mali ludia problemi s touto firmou ze bol nekvalitny cement...
    Thomas2408 lebo ako pozerám na tú fotku na povrchové odlupnutie mi to príde pomerne dosť značná diera. My sme si betónovali celú deku miešačkami ručne a nielen jednu ale takéto diery sme veru nemali, na vlastnom si nebudeš šetriť.
    pavol54 cement ťažko, to skôr môže byť nekvalitný štrk
      zbaliť

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Príklady z praxe
    Pri betónovaní vonkajších betónových plôch sa najčastejšie vyskytujú dve základné chyby. Krátko po betonáži sa na povrchu plochy objavia pavučinkové trhlinky a povrch betónu sa začne po čase odlupovať tak, že sa dá ľahko odstrániť povrchová tenká vrstva malty a vidno zrná kameniva. Dôvodom je zväčša nadmerné množstvo vody v betóne. Táto nadbytočná voda sa dostala do betónu buď pri doriedení betónu na stavbe, ktorým si robotníci uľahčujú kladenie betónu, alebo pri skorom alebo nadmernom ošetrovaní čerstvého betónu polievaním.

    Ďalšou chybou pri väčších betónových plochách je slabé alebo len minimálne zvibrovanie čerstvého betónu vibračnou latou, ktorá svojou intenzitou zhutní len tenkú povrchovú vrstvu. Po čase betón svojou váhou sadne a vytvoria sa trhliny.

    Opakovanou chybou je i neskoré narezanie dilatačných škár hotových betónových podláh, predovšetkým v kritických rohoch. Betón sa pri hydratácii zmrašťuje a v mies*tach najväčších pnutí vznikajú trhliny.
    Aj na kvalitne zabetónovanej stene či inej konštrukcii sa objavia trhlinky, pokiaľ sa povrch čerstvého betónu nechráni pred vysychaním vplyvom vetra alebo priameho slnečného žiarenia.

    Chyby môže spôsobiť i nadmerné previbrovanie betónu. V mieste nadmernej vibrácie nastane segregácia betónu, dôjde k odlučovaniu kameniva a následnému oslabeniu povrchu.


    Neočistená výstuž od tzv. nálepkov pri betonóvaní základových dosiek Neskoro narezané škáry v priemyselných podlahách
    Správne/nesprávne ošetrená betónová plocha

    Záver
    Pri realizácii betónových konštrukcií je dôležitá nielen samotná projekčná fáza, čiže výber betónu s vhodnými parametrami, ale predovšetkým dodržanie technologických postupov pri jeho kladení, keďže v tejto fáze jeho výsledné vlastnosti zásadne ovplyvňujú aj také faktory, ako sú poveternostné podmienky, ktoré treba vždy zohľadniť. Len tak sa dá predísť následným poruchám, ktoré sú často zásadného charakteru.


    Ing. Ľubica Pišťanská
    Foto: archív Holcim

    Autorka pôsobí ako technologička v spoločnosti Holcim (Slovensko), a. s.

    Článok bol uverejnený v časopise Stavebné materiály.
    https://www.asb.sk/stavebnictvo/stav...rovanie-betonu

    -----------------------------------------------------

    Tá drobivá vrstva na základovej doske môže, aj nemusí ísť do väčšej hĺbky. Asi je to cementové mlieko vylúčené pri spracovaní betónu na stavbe, alebo dodaním vody do betónu na stavbe robotníkmi, aby sa im s betónom ľahšie pracovalo. K pevnosti takého betónu by sa mal vyjadriť stavebný dozor.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Mitulus dakujem....skusal som to z vrchu zoskrabat..je to asi tak ako pisete....pokial zide ta vrchna vrstva narazim uz na vrstvu ktora uz dole nejde....moja otazka vsak znie ci to mam tak nechat alebo ci je naozaj potrebne to rozbit a dat novu deku ked na niektorých miestach je rozdiel zhruba 1-1.5cm.... kazdopadne by sa k tomu asi mal vyjadrit statik a premerat hodnoty betonu...
    jslancik tvl, je to mlieko, čo riešiš? kvôli tomu rozbíjať? a na to ešte ide poter a xyz vrstiev kadečoho. snáď si nemyslíš, že ti nakoniec podlaha letieť o 1,5cm (na celej dĺžke domu)...
    Mitulus a povedz mi este ako sa bude spravat poter ..nivelak atd na podklade ktory je nerovny a hlavne nepevny a rozpadava sa,,,,,,ci budem davat tri vrstvy poteru?
      zbaliť

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Podla mňa stojíš v "jame", na mieste, kam stiekla po betonovaní väčšina vody z povrchu a naplavila cementové mlieko. To sa teraz drolí, ale je to len povrchový jav. "na zakladovej doske su viditelne extremne praskliny" - kde ?
    Mitulus dakujem za info...nie tie praskliny to som prehnal...mal som namysli ze po celej platni mam prasklinky typu ze ked do toho zacnem supat nohou tak sa to drobi...ale je to naozaj max do hlbky 1-1,5cm potom uz narazim na beton ale tak vidno na povrchu kamenivo a teda je to nerovne....to znamena ze z niejakeho statickeho hladiska sa nemusim bat??? ide len o povrch??? ked to zalejem podkladovym betonom ???

    drobivy beton na zakladovej doske

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.