Zavrieť

Porady

NČZD pre manžela

Dobrý deň,


manžel - szčo ukončil podnikanie 14 02 2016 a v evidencii na ÚPSVaR stále je a k 31 03 2017 nebude pokračovať v činnosti ako szčo.
Príjem podľa § 6 mal vo výške 1800,- €
jeho platby na povinné sociálne a zdravotné poistenie bolo 800 €
výška jeho nedoplatkov z RZZP za rok 2015 bola vyčíslená na 900 €, tento nedoplatok, resp. výsledok RZZP nemá ho k dnešnému dňu uhradený, má splátkový kalendár v ZP, ale keďže k 31 03 2017 nebu jeho živnosť aktívna, teda zo základu dane si môže odpočítať aj záväzky (pohľadávky nemá žiadne)
Otázka znie:
počítam príjem manžela za rok 2016 k uplatneniu pre manželku
1800 (príjem )- 800 (poistné) - 900 (RZZP) = 100 € je príjem manžela za rok 2016?
teda 3803,33 - 100 / 12 x 10 = 3086,10 € je odpočítateľná položka z DZ na manžela?
Je výpočet správny?

Otázku som zadala aj do Draka, ale výsledok neviem, chcela som dokončiť DP....


Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    môj názor - ja by som takto: Jeho príjem mínus skutočne zaplatené poistné v roku 2016 (aj časť nedoplatku z RZZP ) . no a samozrejme pomernú časť za 10 mes.
    neviem, či by som si trúfla obhájiť (keby náhodou) ten nevyrovnaný nedoplatok, ktorý celý nesplatil v roku 2016 ?
    doplnenie: pridám citáciu zákona (§11 z ods 4)
    " b) vlastný príjem manželky (manžela) príjem manželky (manžela) znížený o zaplatené poistné a príspevky, ktoré manželka (manžel) v príslušnom zdaňovacom období ..... "
    Naposledy upravil Katy a R : 04.03.17 at 16:44

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.