Zavrieť

Porady

Odmietnutie úpravy vychádzok počas PN v tehotenstve sociálnou poisťovňou

Zamestnankyňa sociálnej poisťovne mi odmietla uznať upravené vychádzkové hodiny mojim gynekológom. Som dlhodobo PN počas tehotenstva a vzhľadom na zlepšený stav mi môj lekár pridal 1 hodinu k popoludňajším hodinám. Na soc. poisťovni mi však pani povedala, že to nie je možné, že MUSÍM mať 2hod. dopoludnia a 2 hod. popoludní, takže sa ani tie 4 hodiny nedajú inak rozvrhnúť. Je to naozaj tak? Pritom iná tehotná pacientka, ktorá je tiež PN má vychádzky spojené, teda celé 4 hod. popoludní. Je teda rozhodujúce slovo ošetrujúceho lekára alebo zamestnancov soc. poisťovne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    21.2.2017 k tomu vydala SP dokonca vyjadrenie:

    http://www.socpoist.sk/aktuality-neo...e/48411s63961c

    Najdolezitejsia je asi posledna veta: "Opodstatnenosť stanovených vychádzok a ich vplyvu na trvanie dočasnej pracovnej neschopnosti dočasne práceneschopnej osoby môže byť predmetom kontroly posudzovania spôsobilosti na prácu vykonávanej posudkovým lekárom sociálneho poistenia u ošetrujúceho lekára.", kde osetrujuci lekar musi v pripade kontroly akekolvek zmeny oproti 2+2 systemu vysvetlovat.

    Odmietnutie úpravy vychádzok počas PN v tehotenstve sociálnou poisťovňou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.