Zavrieť

Porady

Stravné pri zahraničnej ceste

Dobrý večer. Prosím viete mi niekto povedať, čo robím zle??? Jeden môj klient si dal prerobiť daňové priznanie, lebo som mu vraj nespravila diéty.
Normálne jazdil autom do DE. Vyrátala som mu phm za prejazdené km. Sadzba phm/km + základná náhrada (podľa príslušného vzorca). A ako stravné som rátala stravné vo výške 45 EUR na deň v DE. Tak o akých diétach to točí, ktoré som mu nespravila??? Ušlo mi niečo pri mojej 19 ročnej praxi??? Je mi z toho ozaj nanič. Všetko si beriem veľmi osobne. Pri daňových kontrolách som problém nemala. A preberala som aj účtovníctvo po jednej účtovníčke, tá to mala ku konci roka rozpísané len tak na papieri. Prosím napíšte mi, čo robím zle. Dnes už ani nezaspím. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    No možno čakal aj najazdené kilometre do bludu bez vykazovaných cesťákov a následne 80% výdavky bez akého koľvek dokladovania - resp. zohnania si akékoľvek bločky na benzín- naftu len aby daň aspoň pri 30.000 príjme vyšla 0.

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    No, tak to by aj mňa zaujímalo. Robím taktiež cesťáky a postupujem tak, ako ty. Ale rozmýšľam. Nezapočítala mu tá druhá účtovníčka viac dní na prac. ceste a tým by sa mu viac rátalo do nákladov. Ach, hlavne si nad tým nelám hlavu. Ktovie, možno ťa ešte bude prosiť, aby si mu spracovala daňové priznanie.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Aninka1234 Vykázala som len do 182 dní.
    mondes A presne aj toľko bol? Teda si mu vykázala všetky dni, ktoré bol?
    Aninka1234 áno.
    mondes Tak buď kľudná. Neurobila si nič zlé.
      zbaliť

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Častokrát je nedorozumenie len v tom že my voláme niečo tak ako to znie v zákone a klienti to volajú ľudovo.... a potom maju pocit že nemaju niečo zaúčtované...

    Stravné pri zahraničnej ceste

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.