Zavrieť

Porady

Marhuľový koláč

účtovníčka
Ahojte, keďže ma dnes čaká zaváranie marhúľ chcem Vás poprosiť o nejaké recepty na koláče, hlavne ten s posýpkou.
Usporiadat
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
tiny77
marhulovy kolac s posypkou.

1 hera
1,5 hrnčeka krystalového cukru
3 hrnčeky polohrubej múky
prášok do pečiva
1 vanilkový cukor

- rozdrvit na mrveničku, 2 hrste odobrat

do zvyšného cesta pridat:
1,5 hrnčeka studeného mlieka
2 vajíčka


cesto vyliať na vymasteny, pomúčený plech,
poklásť marhule (alebo ine sezonne, kompotové ovocie)
posypať odobratou mrveničkou
a dať upiecť na cca 30 min pri teplote 160°C.

je vyborny.
bru chuť.
Tina 77, včera som piekla Tvoj koláč, bol super /vôbec nie ťažký, piekla som ho pri nižšej teplote a dlhšie/.
0 0
tiny77 tiny77

tiny77 je offline (nepripojený) tiny77

z malickosti sa sklada svet. ...viac
otázka
Tina 77, včera som piekla Tvoj koláč, bol super /vôbec nie ťažký, piekla som ho pri nižšej teplote a dlhšie/.

tak som rada, ze sme nasli zlatu strednu cestu.

som ho tiez teraz robila, deti si ho vyslovne pytali ked pred 3. dnami odchadzali na vylet.


nech vam chuti.
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

[quote=otázka]
Zuzka
Ja robím marhuľový koláč z kysnutého cesta, navrch poukladám marhule, ak sú veľké, tak ich rozkrájam na osminky a posýpku urobím: trochu hrubej múky, trošku prášk., cukru a kúsok masla (Hera, Palmarin). Rozmrvím a posypem koláč a dám upiecť.
Zuzka, môžeš sem "hodiť" podrobný recept na to kysnuté cesto? Ja mám takú averziu na kysnuté cesto, aj keď to máme radi. Vždy mi to skončí v koši. Jedno jediné sa mi v živote vydarilo a to oškvarkové pagáče.
Zuzka, ja robím kysnuté cesto "od oka".
Robím to asi z 3/4 kg polohrubej múky. Urobím kvások, mlieko, cukor + trošku múky, keď sa zdvihne, tak ho vylejem do misky, v ktorej mám preosiatu múku, pridám trochu soli, olej (asi 1,5 dl) alebo rozpustené maslo a jeden žĺtok. Do cesta sa môže pridať aj trochu kyslého mlieka alebo smotany. Cesto nemá byť veľmi tuhé. Dobre vypracujem, aby sa odlepovalo od misky. Keď ho mám úplne hladké, tak ho posypem múkou, prikryjem utierkou a nechám vykysnúť. Vykysnuté rozdelím na dve - tri časti, ktoré premiesim, rozvaľkám a valčekom preložím na plech, rukou ho upravím, poukladám marhule alebo hocijaké iné ovocie, posypem a dám upiecť.
Moja mama miesila cesto rukou, ja to robím varečkou alebo aj mixérom.
Dúfam, že sa Ti podarí.
0 0
Itababa Itababa

Itababa je offline (nepripojený) Itababa

dnes som hladala kolač na ktorý sa hodia hrušky bolo ťažké sa rozhodnúť ktorý recept vybrať,zvolila som tento s jogurtom.koláč sa velmi podaril je super.
0 0
RERE RERE

RERE je offline (nepripojený) RERE

Ja robieva m z lístkového cesta. Lístkové cesto vyvaľkám, popichám vidličkou a naukladám marhule. 2 celé vajcia vymiešať s asi 10 dkg cukru a vanilkovým cukrom, potom pridať 1 šlahačkovú smotanu. Týmto poliať marhule a dať piecť. Je výborný aj so slivkami, alebo kyslejšími jablkami.
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Včera som hľadala dobrý recept na marhuľový koláč a našla som recepty tu, v tejto téme Vybrala som si ten jogurtový.Mala som len ovocné jogurty, tak som ich tam dala, jeden višňový a jeden marakuja. Cesto vyzeralo dobre, posypala som ho tvarohom a naukladala na mesiačky nakrájané marhule.
Nestačil ani vychladnúť
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Tvarohový koláč s marhuľami

Suroviny:

1 kg tvarohu (4 ks Rajo tvaroh jemný hrudkovitý 250 g - modré balenie)
6 vajec
35 Dg cukru (dávam menej)
25 Dg masla
1 citrón
1 vanilkový cukor
20 Dg hrubá múka
1 pdp
marhule čerstvé alebo zavárané

Postup:

Maslo, cukor, vajcia, šťavu z 1 citróna vymiešame do penista. Potom pridáme do tejto zmesi postupne rozotretý tvaroh (ja nerozotieram, premiešam ho s metličkami v zmesi, ostanú viditeľné malé hrudky) a neskôr postupne hrubú múku s pdp. Hmotu nanesieme na vymastený a pomúčený (alebo papier na pečenie) vyšší plech. Na záver poukladáme na cesto rozpolené marhule. Cesto je upečené, ak začne chytať povrch skaramelizovanú farbu. Môže sa pocukrovať.

Marhule ukladať asi takto, aby vznikol z každej strany okolo nej voľný priestor cesta. Ja ich ukladám šupkou dolu. Cesto samo o sebe je ťažké, ak by boli marhule poukladané tesne vedľa seba, mohlo by byť mokré. Či je hotové, skúsiť ihlou pre istotu.

Naposledy upravil korela : 17.07.15 at 19:10
4 0
maja maja

maja je offline (nepripojený) maja

mirka165
Ja som už druhýkrát za sebou piekla tento:

2 biele jogurty (150g), 2 vajcia, 1,5 jogurtového kelímku kryštálového cukru spolu zašľaháme, potom pridáme 3 kelímky polohrubej múky a 1 prášok do pečiva. Vylejeme na vymastený a múkou vysypaný plech, na to poukladáme polovičky marhúľ, pocukrujeme a posypeme posýpkou. Tú si pripravíme s polohrubej múky, kryštálového cukru a trošky masla. Upečieme za 15 min pri teplote 200°C.
Vyzerá ako kysnutý, je však oveľa rýchlejší a takmer žiadny riad.
Cez víkend som piekla tento koláč so slivkami, bol výborný.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať