Zavrieť

Porady

Prerušenie živnosti a úprava ZD o nespotr. zásoby pri paušálnych výdavkoch

Ahojte, klientka prerušila živnosť z dôvodu MD. Uplatňuje si paušálne výdavky. Ak živnosť neobnoví do termínu podania DP (a neobnoví) je potrebné pri pauš. výdavkoch upraviť ZD o neuhr. pohľadávky a nespotr. zásoby . Ona má ERP, takže jej žiadne neuhr. pohľ. nevzniknú. Avšak akým spôsobom mám upraviť ZD o nespotr. zásoby? Dám to cez ID ako uzávierkovú operáciu ako Príjem? A v DP do kolónky Zásoby už nebudem zrejme uvádzať výšku zásob, však?

Hmm, ako príjem to nemôžem dať, pretože z toho sa mi vypočíta 40% paušál. A ja potrebujem len navýšiť ZD.
Príklad:

Príjmy napr. 4900 z toho výdavky 40% = 1960, odvody do ZP sú 360,36 eur, teda ZD bude 2579,64 eur.

1.Ako v alfe plus navýšim tento ZD o nespotr. zásoby?
2.Už nebudem potom v DP uvádzať výšku zásob k 30.6.2016, však?

Prosím Vás, poradíte? Ďakujem.
Takže predsa tú sumu nespotr. zásob dám cez ID ako Príjem v rámci uzávierkových operácii, nakoľko som našla toto:

Daňovník, ktorý uplatňuje výdavky podľa § 6 ods. 10, 11 a 14 zákona riadky 41, 42, 50 a 51 nevypĺňa, pričom položky zvyšujúce
a znižujúce základ dane sú u neho súčasťou príjmov,
resp. výdavkov uvádzaných v evidencii podľa týchto ustanovení zákona.
Naposledy upravil mondes : 11.03.17 at 14:42
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Prerušenie živnosti a úprava ZD o nespotr. zásoby pri paušálnych výdavkoch

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.