Zavrieť

Porady

Zablokovany ucet od exekutora na ktory chodí len invalidny dochodok

Dobrý deň vcera mi exekutor zablokoval ucet, na ktory mi chodí len invalidny dochodok vo vyske 145 eur. Ma na to pravo ked zijem sam a moj jediny prijem je invalidny dochodok? A dokonca mi neprislo ani ziadne rozhodnutie zo sudu ze by som mal nejaku exekuciu. Problem je v tom ze na tu exekuciu som uz zabudol lebo bola z roku 2014 tak som sa na nu nepripravil. Inac by som ju ako ostatne splatil.
Naposledy upravil Mária27 : 12.03.17 at 13:08
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Exekútor to tak robí, že najprv zablokuje účet, aby si nevybral peniaze, potom rieši sumu. O exekúcii si vedel, toto je jej realizácia. Zákonné minimum ti ponechá.

    Škvrnka je offline (nepripojený) Škvrnka

    Škvrnka
    Aj v rodine sme mali podobný prípad (od r.2012), až na to že o návrhu na oprávnenej, ani žiadne info o možnej exekúcii sme nevedeli, pretože všetko išlo na adresu spred r. 1988. Po zablokovaní účtu v r.2016 sme sami zisťovali o čo ide a podávali na súd odvolanie. Súd údajne nemal povinnosť oznámiť, že v r. 2013 vydal exekútorovi povolenie na začatie exekúcie.

    Zablokovany ucet od exekutora na ktory chodí len invalidny dochodok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.