Zavrieť

Porady

Bezdomovec v de - vydanie slovenskeho pasu

ahojte prosim o mensiu radu zijem v de zopar rokov ako bezdomovec bez op aj pasu a chcem si poziadat o sk pas neplatil som si zp na slovensku mozu ma neako postihovat ako a preco nemozem
Naposledy upravil jkham : 10.04.17 at 08:20
8 komentárov     zbaliť
afrikánka Koľko máš rokov?
Koľko rokov žiješ v DE?
Soňa K Toto je úžasná doba, bezdomovec píšúci na internetový portál.
Tweety ešte to s ním nie je až také zlé
Soňa K vieš, prečo musí mať bezdomovec mobil ? lebo nikdy nie je doma .....
Oliwa To je ešte nič... Ja som minule videla stáť pred sociálnou výdajňou potravín cigánku s dcérou - ovešaná zlatom a dcéra sa hrala na mobile...
jkham pokial viem tak toto je porada a nie vtipnejsi vyhrava
Soňa K je fajn, že máš zmysel pre humor aj o pol tretej v noci ....
buchač Oliwa (13.03.17 12:33) To je ešte nič...
========================
Ja poznám jedincov (bielych jedincov), ktorí majú preukaz ZTP, berú invalidný dôchodok a iné výhody....NO jazdia na luxusných autách, každý rok na dovolenkách vo fasa destináciách...atď.
--------------------------------
Ale k spomenutej cigánke s dcérou.
Snáď vieš, o akú sortu sa jednalo. Ak nie, tak si buď istá, že to bola olaňa...to sú najväčšie kurvy spomedzi cigánov...fakt najväčšie kurvy !
--------------------------------

Mne je jedno - nezastávam sa nemeckého bezdomovca, no myslím si, že nie je až taký problém zaobstarať si mobil za pár šupov a urvať si najlacnejšiu SIMku.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

    afrikánka
    Ak si sa neodhlásil na Slovensku zo ZP, z dôvodu pobytu v inom štáte tak si budeš musieť najprv chýbajúce roky zaplatiť. Keďže žiješ v DE, mohol by si sa preukázať, že si si platil ZP v rámci EU. Tam ale žiješ ako bezdomovec, nepracuješ a zrejme neodvádzaš ZP ani v tomto štáte.
    Slovenský pas ti nevydajú bez OP, OP ti nevydajú bez rodného listu...ale ten začarovaný kruh iste poznáš. Predpokladám, že pri vybavovaní týchto dokladov sa zistí, že si neplatil zdravotné poistenie, ktoré je povinné a budú požadovať doplatiť celé chýbajúce obdobie, vrátane penále, ktoré je možné čiastočne znížiť žiadosťou o odpustenie penálov.
    Začať niekde pracovať, dohodnúť splátkový kalendár, platiť a vyvinúť úsilie o dôstojný život. A je jedno, či to bude v SR, alebo v DE.
    Naposledy upravil afrikánka : 13.03.17 at 00:29

    Hlasovalo 11 pouzivatelov

    Užitočné (9)
    Amstrad, jkham, Anika61, Mária27, willma, lujza.j, Tweety, taiko, ydaho
    Neužitočné (1)
    Nevhodné (1)
    7
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač Predpokladám, že pri vybavovaní týchto dokladov sa zistí, že si neplatil zdravotné poistenie,..
    =========================
    Dlho som nereagoval na afrikánku, ALE toto je oné (hodil by sa iný výraz).

    Lebo platí :

    Pri žiadosti o vydanie nového občianskeho preukazu je občan alebo zákonný zástupca povinný predložiť

    svoj doterajší občiansky preukaz alebo potvrdenie o občianskom preukaze, ak mu bolo vydané; ak občan nemôže predložiť svoj doterajší občiansky preukaz ( napr. z dôvodu straty, odcudzenia OP), je povinný predložiť doklad preukazujúci jeho rodné číslo (rodný list alebo cestovný doklad),
    ak je dôvodom na vydanie nového občianskeho preukazu zmena mena, priezviska, rodného čísla alebo trvalého pobytu alebo ak občan pri žiadosti o vydanie nového občianskeho preukazu súčasne žiada o vyznačenie nového údaju, je povinný predložiť aj doklad o tejto zmene alebo doklad potvrdzujúci nový údaj,...
    http://www.minv.sk/?doklady-potrebne...eho-preukazu-1

    Políciu je trt po tom, či jedinec platí alebo neplatí ZP. Platí aj nasledovné.
    http://www.sbagency.sk/dlh-v-zdravot...i#.WMaOQ0M0rjc
    Nevraviac už aj o tom, že kde niet žalobcu, tam niet vinníka.
    afrikánka Vieš, toto som predpokladala a vedela aj ja....lenže, čo ak predsa len sa nájde "zvedavý a snaživý úradník"?
    Lebo jeden nikdy nevie, použijem tvoju vetu.
    Ale nakoniec som rada, že to píšeš, že si na to upozornil a bezdomovec v DE sa na tvoj opravný komentár spoľahne a vybavenie pasu dopadne podľa jeho želania.
    Ale, ak by odhalili jeho dlh, možno by to bolo preňho aj osožné. Aspoň by ho to donútilo hľadať si prácu. Ako bezdomovec žije približne 5 rokov, čo nie je až tak beznádejné, aby obnovil v sebe pracovné návyky a posnažil sa o riadny život.
    jkham dik to som potreboval vediet
      zbaliť

    Bezdomovec v de - vydanie slovenskeho pasu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.