Zavrieť

Porady

Co obnasa vynatie z ornej pody na stavebny pozemok?

Ahojte poradaci, potrebovala by som poradit (ako inak )
Mame zaujem kupit 1ha ornej pody v extravilane obce. Chceli by sme cast (asi 100m2) vynat na stavebny pozemok a postavit tam dom, zvysok by ostal ako orna poda. tohto uzemia obce sa uzemny plan netyka, je to orna poda na hranici lesoparku. krizom cez pozemok vedie elektrina, (stlpy po hranici pozemku).
Prosim co obnasa toto vynatie? uz som sa stretla s asi 20 roznymi verziami, tak hladam niekoho kto ma tuto skusenost.
Este dodam, ze od obce mame suhlasne stanovisko.
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Buba12 je offline (nepripojený) Buba12

    Buba12
    My sme robili vyňatie potrebovali sme k tomu, geometrický plán, kde bolo zakreslené vyňatie. Potom bolo treba LV - tam mi napísali rovno aj bonitu pôdy, katastrálnu mapu, projekt, a tiež oznámenie zo stavebného úradu o spojení územného a stavebného konania a ešte 33 € kolok. Ono je inak najlepšie opýtať sa rovno na príslušnom pozemkovom úrade lebo niekedy sa to líši.

    lenbajo je offline (nepripojený) lenbajo

    lenbajo
    My sme robili podobné vyňatie, potrebovali sme už časť projektovej dokumentácie domu, aby sme podľa toho vedeli spraviť geometrický plán s vyznačením zastavanej plochy, ktorá sa bude vynímať z poľnohospodárskeho pôdneho fondu a za ktorú treba samozrejme zaplatiť. Cena za vyňatie z PPF sa líši podľa príslušnej bonity pôdy. Ďalej sme potrebovali LV s vyznačením bonity (16eur), nejakú bilanciu skrývky, dve potvrdenia z obce a 33 eur kolok. Lenže háčik bol v tom, že naša parcela bola síce v extraviláne, ale napriek tomu bola zahrnutá v územnom pláne obce. Ale vraj je to riešiteľné aj v opačnom prípade. Určite treba zájsť na pozemkový a lesný odbor príslušného okresného úradu a tam povedia podrobnosti.

    Co obnasa vynatie z ornej pody na stavebny pozemok?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.