Zavrieť

Porady

Leasingové splátky - program POHODA

Dobrý deň.
Ako prosím realizujete úhradu leasingových splátok v programe POHODA aby Vám to správne zaúčtovalo do DPH a KVDPH?
Ďakujem.
Naposledy upravil RáchelGoleniova : 19.03.17 at 15:34
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Luci je offline (nepripojený) Luci

    Luci
    Dobrý deň,
    ja si to zadávam cez agendu Ostatné záväzky - je to vždy podľa toho, ako je splátkový kalendár vyhotovený - aktuálne mám takýto splátkový kalendár:
    v spl. kalendári je uvedená samostatne istina a samostatne úrok, to tvorí spolu základ dane, k tomu je vyčíslená spolu dph, následne je v spl. kalendári samostatne uvedené poistné bez dph a suma splátky celkom.
    do pohody to zadám do ostatných záväzkov cez položky nasledovne:
    - samostatne čiastka istiny, sadzba 20%, k tomu vyčíslená DPH
    - samostatne čiastka úroku, sadzba 20%, k tomu vyčíslená DPH
    - samostatne čiastka poistného, sadzba 0%, bez vyčíslenia dane
    - vo formulári zadám členenie DPH/KV - PD a B2, v položke pre poistné zadám členenie PN/KN; číslo leasingovej zmluvy (poradové číslo pre KV) zadám do poľa Doklad
    - pretože k istine a úroku vyčísľujem dph ku každej položke samostatne, niekedy musím sumu dph pri jednej z položiek upraviť ručne - tak aby "sedela" na sumu dph celkom uvedenú v splátkovom kalendári, niekedy to rozpísané do položiek o 1 cent nesedí, tak na to treba dať pozor....

    pretože suma istiny a úroku sa pri každej splátke mení, tak nie je možné využiť stále platby; resp. pri niektorých splátkových kalendároch postupujem aj tak, že cez ostatné záväzky zadám predpis celej splátky v nulovej sadzbe bez vstupu do dph (vtedy vytvorím z jednej splátky cez stále platby všetky splátky) a potom rozpisujem vyššie uvedené pre vstup do DPH a KV cez interné doklady....

    mimča je offline (nepripojený) mimča

    mimča
    mám podobný problém.. prvé splátky som si nahodila ako Luci no zatiaľ si neviem dať rady so zaúčtovaním resp. so správnym zadaním predkontácií aby mi to natiahlo do dph a nemala som istinu duplicitne - no doklad neviem uložiť bez predkontácie istiny.. zaúčtovanie mám takéto:
    Obstaranie vozidla 19997,5 042 / 474
    zaradenie do majetku 19997,5 (zmluva neobsahuje spracovateľský resp. iný poplatok) 022 / 042
    tieto mám zatiaľ s predkontáciou "neviem" ale malo by to byť takto:
    1. zvyšená splátka - istina - 1997,75
    DPH - 399,95 343 / 474

    splátka istina 340,20
    úrok 74,64 562/ 474
    dph 82,97 343 / 474
    poistenie 73,51 548/474

    istina sa nemá účtovať kedže je už zaúčtovaná pri obstaraní ( no kvôli výkazu DPH a dph ju tam dať musím a ak nedám predkontáciu program mi natiahne predkontáciu ďalšej položky dokladu tak si stým neviem poradiť aby mi to správne spracovalo.. ale napadlo ma teraz istina by nemohla byť 474 /474?
    Naposledy upravil mimča : 23.03.17 at 19:40

    Leasingové splátky - program POHODA

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.