Zavrieť

Porady

Materska z ciech nezamestnanej

Dobry den. Na co mam narok ak som skoncila VS na Slovensku nepracovala som nikde. Manzel pracuje v cechach 5 rokov . Byvame na Slovensku. Dakujem
Naposledy upravil katka7777 : 20.03.17 at 12:17
5 komentárov     zbaliť
Anik či bývaš na SVK to sa pýtaš nás?, alebo tým naznačuješ že celá rodina komplet žijete v ČR?
katka7777 Pomýlila som sa :0
ivka70 nemas na mysli rodicovsky prispevok?
dieta sa uz narodilo?
katka7777 Myslim rodičovský príspevok; chvíľu asi 3 mesiace som pracovala v škole ale teraz som evidovaná na úrade
katka7777 Bývame na Slovensku; len manžel pracuje v Cechách.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Na matersku narok urcite nemas, aj v CR je podmienka mat nemocenske poistenie, ktore ty nemas, NP manzela nestaci.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    katka7777 Ale na rodičovský príspevok áno,či? Keď manžel má nemocenské
    ivka70 RP nezavisi od nemocenskeho positenia. Ano o pridavky na dieta aj o rodicovsky prispevok mate ziadat v CR (pretoze on tam pracuje). Narok bude az od narodenia dietata.
    katka7777 A zo Slovenska sa potom už nič nedostáva však?
    ivka70 V EU mozes rovnaku davku dostavat len v jednej krajine.
    katka7777 A na Slovensku sa potom už nič nedostáva? Len rodičovský z Ciech?
    ivka70 ved si uz odpoved dostala, co este by si chcela dostavat?
      zbaliť

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ak manžel podáva daňové priznanie na SK a ty s dieťaťom skutočne bývaš na SK, môže si manžel uplatniť nárok na daňový bonus od mesiaca, v ktorom sa dieťa narodilo.

    wrong je offline (nepripojený) wrong

    wrong
    Až si požiadaš o RP z ČR, tak každá žena tam má nárok na balík vo výške 220000 Kč a sama sa rozhodne ako dlho jej bude vyplácaný.
    Ak si vyberieš ten najkratší, ktorý budeš dostávať necelé dva roky, tak ti potom do troch rokoch veku dieťaťa bude doplácať slovensko 213,20.
    Ak si vyberieš ten stredný (na tri roky), tak nedostaneš nikde nič naviac.
    Ak si vyberieš ten najnižší s vyplácaním do štyroch rokoch veku dieťaťa, tak ti bude do troch rokov u nás doplácané najprv do 203,20 a od 01.05.2017 do 213,20 Eur.

    Čo sa týka prídavkov, tak opäť je primárne kompetentnou krajinou pre výplatu ČR. Ak splníte podmienky, tak dostaneš 500 Kč. Je to však menej než prídavok na dieťa na Slovensku a tak si požiadaj o tzv. vyrovnávaciu dávku tu, to urobíš aj v prípade, že ti nárok z dôvodu prekročenia príjmu v ČR nevznikne.

    Čo sa týka príspevku pri narodení, tak ten si rovno žiadaj tu.

    Materska z ciech nezamestnanej

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.