Zavrieť

Porady

Prekážka pri výjazde.

Dobrý deň,potrebujem poradiť. Môj sused oproti(cez cestu),stále parkuje svoje auto (väčšinu auta má na ceste) vedľa mojej brány.Keď vychádzam autom na cestu musím ho obísť až do ľavého jazdného pruhu.Pri vychádzaní z brány kvôli jeho autu nič nevidím.Aj v sobotu som mala kolíziu s protiidúcim autom.Prosila som ho nech tam nestojí,že potom nemôžem bezpečne vyjsť,ale márne.Je to veľmi vyťažená hlavná cesta cez obec.Ako postupovať ďalej?Poraďte.
Tak prvá časť mojej otázky je vyriešená,ale poštval na mňa suseda čo býva vedľa.Z nedele do pondelku som mala koleso aj s kvetmi pred bránou.Tak som si sadla k PC a ľaľa celý úsek,čo sa tiahne pred susedom čo býva vedľa patrí mne.Popred jeho dom,dvor aj vstup.Tak som včera(pon.)išla za ním s LV a mapou,v kľude a pokoji som mu to oznámila,že ten pozemok je môj.Odozva?Mám si ten papier strčiť a ukázal mi na R.Ť.Takých si on vytlačí.Poraďte,čo ďalej-robí mi zle len v noci a je agresívny.
Naposledy upravil Kukumberk : 28.03.17 at 10:36 Dôvod: Nové skutočnosti
DSC_0004.JPG  
DSC_0010.JPG  
1/1
6 komentárov     zbaliť
buchač Počkať, počkať...on býva oproti a parkuje vedľa Tvojej brány ?
...a to kde vlastne parkuje ? Na akom mieste - pozemku, kto je vlastník ?
Kukumberk 1/3 auta na mojej tráve,ostatné na ceste.
misoft Zisti si číslo dopravného inšpektorátu. Až zaparkuje tak, že nebudeš môcť bezpečne vyjsť na komunikáciu - zavolaj dopravákov ("profesional" už naznačil). Pokiaľ pri jeho parkovaní nezostane (ak je to obosmerná cesta) šírka vozovky 6m - už je to prekážka cestnej premávky.... a oni mu to spočítajú, raz, dva razy, tri razy.... až zistí, že parkovať vo dvore je lacnejšie.
Kukumberk Poprosím,ešte raz k danej téme rady.Pridala som nové skutočnosti,s ktorými si neviem poradiť.Veľmi pekne ďakujem.
willma asi natvrdo oplotiť - iné ti asi nezostane
Kukumberk Bola som za starostom,aj sused vraj bol.Starosta mi hovoril,že sused neprijal fakty,že je to v mojom vlastníctve.Aj keď mu ukázal mapu a vlastníka.Tvrdí,že to vo vlastníctve nár.dialničnej spoločnosti.Tak potom ako to môže byť na mňa napísané v KN?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Vždy keď tak zaparkuje, zavolaj políciu. Účastník cestnej premávky nesmie parkovať tak, že ohrozuje bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky. Po pár pokutách ho to prejde.
    Kukumberk Ďakujem za odpoveď.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Kukumberk (Dnes 17:30) 1/3 auta na mojej tráve,ostatné na ceste.
    Vzhľadom na úpravu otázky a uverejnenie fota je jasné, že dotyčný porušuje všetko možné.
    1. Stojí neoprávnene na Tvojom pozemku.
    2. Stojí zadnou časťou pre Tvojou bránou.
    --------------------
    Prosenie nepomôže - Ty vyžaduj, požaduj !!!
    Ak nie, nuž urob opatrenia...a tých je neúrekom.
    Daj na svoj pozemok nejakú prekážku, volaj políciu, zaparkuj svoje auto na svoj pozemok, sťažuj sa na úrade v obci.

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (4)
    Kukumberk, MenoPriezvisko, bubkoch, afrikánka
    Nevhodné (1)
    3
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Kukumberk Ako vidíte na foto mám tam koleso s kvetmi-boli do minulej stredy,pokiaľ mi celé koleso odtiaľ nevyhodil. (väčšinou sa to dialo vždy v noci-devastácia kvetín.)Bola som doma,vyšla som pred dom a dala si to naspäť,so slovami,že je to môj majetok. Že vraj on sa o to postará,že to tam nebude,lebo je to obecné! Bola som za starostom,bol u nich a nič! Asi už len polícia-že mi vytvára prekážku a nemôžem bezpečne vyjsť.A to po našej ulici chodia autobusy,aj kamióny.Ďakujem za odpoveď.
    buchač Len pre konečné upresnenie.
    Máš ten pozemok pred bránou aj na liste vlastníctva ?
    Lebo ak nie, tak je to potom obecné....v tom má dotyčný sused pravdu.

    Ja Ťa nebudem navádzať na zlé konanie a ani dávať nejaké rady určitého charakteru.
    Ale ak bude takto stáť najbližšie, tak zavolaj na neho políciu.

    Viď zákon :
    § 25, zákon č. 8/2009 Z.z.:

    (1) Vodič nesmie zastaviť a stáť
    n) pred vjazdom na cestu z miesta mimo cesty ...,
    u) na iných miestach, kde zastavenie alebo státie môže ohroziť bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky alebo obmedziť jazdu vozidiel; osobitne na miestach vjazdov alebo výjazdov z pozemkov, vjazdov a výjazdov z objektov určených na zásobovanie alebo parkovacích miest.


    P.S.:
    Mne by to urobil len raz...
    Kukumberk Samozrejme,aj vytlačenú mapu z katastra.
    buchač ...a kúúúúwa....

    Tak si to ohraď, nahádž kamene, nasyp piesok, rozkop, postav pomník Lincolnovi, proste znemožni za každých okolností mu tam postaviť auto.

    Osobnejšia otázka by bola aj v štýle :....TY nemáš manžela, priateľa, brata....???
    Kukumberk Vytlačila som si aj zákon o cestnej premávke 8/2009 §23,§25 a §43-to mu dám nech číta.Ďakujem
    Kukumberk Nemám,bojujem s ním sama.
      zbaliť

    vulxy je offline (nepripojený) vulxy

    vulxy
    v noci mu natlac mu do vyfuku PUR penu,toto pochopi ....
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač Ono aj to riešenie, ale na druhej strane na to doplatí páchateľ.

    Ale si vieš predstaviť, že by nejaká stará - hrdzavá - smradľavá rachotina sa obtrela o toho červeného tátoša, preliačila by mu nejaký plech a dala dole hodný kus farby ???
    Proste niekto by prišiel na návštevu ku kukumber a pri vychádzaní z dvora sa "prihodila" drobná nehoda.
    Privolaní dopraváci by čo urobili ? Podľa akého §§§ by išli ? Kto by bol vinný ?
    Jednoznačne by to bola len škodová udalosť, ktorú by riešili poisťovne. Ale susedko by bol nejaký ten deň bez auta.
    vulxy ale to nemusi pochopit ,bude si mysliet ze to len nahoda...ale ked bude vyvrtavat,vysekavat penu z vyfuku tak hadam ho napadne ze sama tam ona neskocila a pachatel Den Braven caka na svoju dalsiu prilezitost
    pavol54 jujro, ak to auto nestojí na verejnej komunikácii nejedná sa o dopravnú nehodu, takže dopraváci klapnú opätkami a odídu. pretože autá neboli v pohybe na verejnej komunikácii tak nie plnenie podľa pzp
    pavol54 z tej peny by mohol mať jej majiteľ poriadne hlboko do kapsy
      zbaliť
    MenoPriezvisko
    zaparkuj svoje pred jeho barakom
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Kukumberk Dá sa,ale nikdy nerobím nikomu úmyselne zle! Aj teraz si bránim len svoje! Smutné na tom je,že si to vôbec dovolí,má len 39r.
    Kukumberk Ďakujem za odpoveď.
    Oliwa 39? To je v dnešnej dobe nič nehovoriace číslo... Múdrosť prichádza s vekom. No niekedy, žiaľ, prichádza vek sám...
      zbaliť

    Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

    Oliwa
    Videla som v Terchovej... pri plote chalupy na prenajímanie, pred ktorým si domáci pestovali trávnik, čo mnohí parkovaniachtiví turisti evidentne nevedeli/nechceli vidieť či pochopiť - na rohu umiestnený veľký kameň-balvan.
    Sedela som na ňom, čakajúc na bus do Vrátnej doliny...
    Vedľa stromy a potok, takže zapadol do prostredia a nerušil. Vodič žiadneho auta ho nemohol prehliadnuť, ani 2-3 chlapi by ho neodniesli v rukách a hlavne - splnil účel...
    Niečo podobné by možno pomohlo aj v Tvojom prípade... Dať si niekomu doviezť takúto "dekoráciu". V neďalej uličke to riešili podobne... vysadili 3 tuje a umiestnili 3 balvany... Alebo nejaký ťažký betónový kvetináč. Ale tam by Ti asi kvety neporástli...
    Ak si si istá, že pozemok pred plotom je teda naozaj Tvoj... lebo mne sa to z obrázku nejako nevidí... Naozaj hraničí rovno s cestou? Aj celá uličná čiara - všetky ploty sú na úrovni Tvojho? Čo bolo skôr - cesta alebo dom/domy? Ak áno, prečo ste si potom dobrovoľne všetci ukrojili z vlastného pozemku a dali ho do verejného užívania...?
    Kukumberk Za socializmu sme vypúšťali na cestu 1/2m z nášho.Čo bolo skôr neviem,ale cesta sa rozširovala.
    Kukumberk Ďakujem všetkým za odpovede.

    Barcuska je offline (nepripojený) Barcuska

    Barcuska
    Ja by som si svoj pozemok dala vykolíkovať geodetom a hneď tam osadika plot, aby mi dotyčný kolíky nevybral ...
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    pavol54 a zabezpečiť prítomnosť majiteľa aspoň jedného susedného pozemku, teda majiteľa pozemku cesty, alebo starostom poverenej osoby
    Oliwa Síce správne a regulérne riešenie... už len zaplatiť geodeta a dať urobiť plot... preto som navrhla ten šuter/balvan, lebo je to určite rýchlejšie, lacnejšie a s rovnakým účinkom... len musí byť riadne ťažký...
    pavol54 koľko cca 100 eur? potom ten balvan ktorý je tiež nie lacný
      zbaliť

    Prekážka pri výjazde.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.