Zavrieť

Porady

odmietnutie pracovnej cesty po skončení pracovnej doby

môžem odmietnuť pracovnú cestu mimo svojho pracoviska po skončení 7,5 hodinovej pracovnej doby v mieste výkonu práce aj keď v pracovnej zmluve mám uvedené že podľa potrieb a pokynov zamestnávateľa sa pracovných ciest budem zúčastňovať?
ide tu hlavne o to že mi to oznamuje Z minúty na minútu a Ked odmietnem vyhráža sa mi výpoveďou...
Naposledy upravil fitneska : 20.03.17 at 19:05 Dôvod: Vylepšenie otázky
ivka70 a aka je otazka?
veronikasad Čo je predmetom pracovnej cesty ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    fitneska hmmm...to znamená že za to nemusí dostať zaplatené či?lebo V zmluve je uvedené 37,5 hodiny odpracovany fond takže toto je ako práca nadčas? bože prepáč študujem to tu lebo chcem pomôcť manželovi ale nechápem to...

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    ak je v pracovnej zmluve dohodnute vysielanie na pracovnu cestu, tak zamestnanec je povinny vykonat pracovnu cetu podla pokynov zamestnavatela ...

    cestovanie mimo pracovnu dobu zamestnanca nie je praca nadcas - vtedy zamestnavatel moze, ale nemusi pouzit § 96b
    Náhrada za stratu času
    Zamestnávateľ môže v kolektívnej zmluve alebo so zástupcami zamestnancov dohodnúť, že za čas pracovnej cesty mimo rámca rozvrhu pracovnej zmeny, ktorý nie je prácou nadčas alebo pracovnou pohotovosťou, patrí zamestnancovi dohodnutá peňažná náhrada alebo náhradné voľno s náhradou mzdy v sume jeho priemerného zárobku.
    fitneska aby som to bližšie vysvetlila tak on v podstate ide niečo niekam odviesť alebo po niečo ide čo treba opraviť niekedy aj v noci príde domov a ráno musí nastúpiť do práce...

    odmietnutie pracovnej cesty po skončení pracovnej doby

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.