Zavrieť

Porady

Daňový rezident v ČR a DP na Slovensku. Ako to funguje?

Dobrý deň, chcel by som sa spýtať. Moj zamestnávatel v CR ceska pracovna zmluva mi dnes povedal, že si nemožem nárokovať úľavu na daní na manželku a deti, že si to mám nárokovat na slovensku, kedže manželka a deti žijú na slovensku aj ja samozrejme. Mozte mi prosim poradit ako teraz z toho vyjst v tomto sa nevyznam a este k tomu je cochvila uzavierka DP. Za odpovede vopred dakujem
4 komentárov     zbaliť
avalik mas potvrdenie o danovej rezidencii v CR?
vincentF myslis potvrdenie o prijmoch zo zavislej cinnosti?
avalik nie, potvrdenie z ceskej financnej spravy, ze si danovym rezidentom CR
vincentF to nemam
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    info k danovej rezidencii a prijmom zo zahranicia pozri tu: https://www.financnasprava.sk/sk/obc...novyRezidentSR


    podla mna nie si danovy rezident CR ale SR a vtedy pre teba v CR plati toto:

    Daňové zvýhodnění u nerezidenta
    Nerezident může daňové zvýhodnění stejně jako níže uvedené nezdanitelné části základu daně uplatnit, pouze pokud je daňovým rezidentem členského státu Evropské unie nebo státu tvořícího Evropský hospodářský prostor a jestliže úhrn všech jeho příjmů ze zdrojů na území České republiky (§ 22 ZDP) činí nejméně 90 % všech jeho příjmů s výjimkou příjmů, které nejsou předmětem daně podle § 3 nebo § 6 ZDP, jsou od daně osvobozeny podle § 4, 6 nebo § 10 ZDP, nebo příjmů, z nichž je daň vybírána srážkou podle zvláštní sazby daně. Výši příjmů ze zdrojů v zahraničí prokazuje poplatník potvrzením zahraničního správce daně.
    ref: http://www.financnisprava.cz/cs/dane...levynerezident

    cesky zakon o dani z prijmu: https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1992-586
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vincentF tak teraz som z toho este vacsi somar. Ono to je tak pracujem tu v cechach kde sa aj zdrziavam viac ako 183 dni v roku moj jediny prijem je z ciech 4 roky mi robil danove zamestnavatel v cesku a teraz ked som im dal podklady k tomu, ze si chcem uplatnit zvyhodnenie alebo vratku dane( neviem to spravne pomenovat) tak mi povedal, ze ja to po ceskej republike nemozem pozadovat z dovodu toho ze sice som zamestnany v CR na pracovnu zmluvu a odvadzam v cesku dane ale obcianstvo a trvaly pobyt mam na slovensku ako moja rodina cize si to mam podat u nas. A mal by som este jednu otazku resp. dve. Kolko rokov spetne sa da poziadat o danove vyrovnanie? a 2: Mozem byt nejak penalizovany pokial som na SK danove priznanie nepodaval?
    veronikasad Ak máš len príjem z ČR, úľava na manželku ti je na dve veci ...
    Úľavou na deti myslíš daňový bonus ?
    vincentF No prijem mam len v cz, no ulavou na deti mam na mysli to, ze si mozem odpocitat napr. v cz na prve dieta nieco okolo 13 tisic a na druhe je 20 tisic. Mne vcera zamestnavatel povedal ze tu v cz si nemozem podat DP s odpoctom na manzelku a deti. Comu ja vlastne nechapem preco, ked rodicovsky prispevok mi tu schvalia ako aj pridavky na deti.
      zbaliť

    Daňový rezident v ČR a DP na Slovensku. Ako to funguje?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.