Zavrieť

Porady

Dodatočne zrazený preddavok na daň zo mzdy a daňové tlačivá

Ahojte,

potrebovala by som poradiť s nasledovným

Stalo sa, že mzda bola zamestnancovi vyplatená za obdobia september - december min. roku bez zrazenia preddavku na daň z tejto mzdy. Rovnako boli podané prehľady za tieto obdobia s vykázanou nulovou daňou zrazenou aj odvedenou. Začiatkom marca sa prišlo na chybu a teda daň bola dodatočne zrazená v plnej výške za 4 mesiace vo februárovej výplate a aj takto uvedená vo februárovom prehľade.

Moja otázka je čo ďalej s ročným hlásením a potvrdením o príjmoch pre zamestnanca, ako to tam uviesť.

Ročné hlásenie by malo kopírovať údaje v podaných prehľadoch, v prehľadoch boli vykázané nulové preddavky na daň, teda tak spraviť aj ročné hlásenie? A uviesť dodatočne zrazenú daň až v hlásení za tento rok?

A čo s potvrdením o príjme pre zamestnanca, ten si chce túto dodatočne zrazenú daň uplatniť ako preplatok v daňovom priznaní (nepracoval celý rok, takže by mu to po uplatnení nezdaniteľnej čiastky na daňovníka tak vyšlo). Môžem mu vydať potvrdenie o zrazenom preddavku v r. 2016 aj keď bol reálne zrazený až v r. 2017?

Ďakujem vopred za vaše rady.
Monika
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pokial išlo o príjem roku 2016, mala si to nechať tak a nedoplatok zraziť cez ročné zúčtovanie dane - ak ho robil zamestnávatel, alebo daňové priznanie typu A.
    Nemalo by to žiadny dopad na mesačné prehľady, ani ročné Hlásenie.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    bendži áno išlo o príjem roku 2016.. o takej možnosti som neuvažovala, vychádzala som z toho, že zamestnávateľ je zodpovedný za zrazenie dane, nezrazil ju a teda to má opraviť. Tak to má uvedené aj portál finančnej správy, že je možné takúto opravu spraviť do 31.marca nasledujúceho roku - čo sme aj splnili teda. Len neviem čo s tým ďalej. Mesačné prehľady myslím že sú takto v poriadku, otvorené zostáva to ročné hlásenie a potvrdenie o príjme pre zamestnanca.
    veronikasad Z akého dôvodu nebola zrážaná daň ?
    bendži klient si robil výpočet mzdy sám a daň nedopočítal ani ju neriešil..
      zbaliť

    Dodatočne zrazený preddavok na daň zo mzdy a daňové tlačivá

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.