Zavrieť

Porady

Sikanovanie susedom

Potrebujem radu. Mam suseda ktory nas uz 2 roky sikanuje, psychicky týra, fyzicky napada.....

Okrem toho sa nam pravidelne vyhraza zabitim, otravil zvierata, vlamali sa a vykradli nas, železnou tyčou sa mi vyhrazal a nasledne mi rozmlatil plot , hadzu nam petardy pod okno, orechy do okna, kamene do nas ked vydeme na dvor.... uz som podal viacero oznameni na policiu a nic . Pritom stale som mal bud svedkov alebo video zaznam z bezpecnostnej kamery alebo z mobilu. Prosim o radu kde sa mam obratit a co mam robit. Uz som bezradný .
Ps. Prepacte za pripadne gramaticke chyby a pravopis
Naposledy upravil ivka70 : 24.03.17 at 06:08
3 komentárov     zbaliť
Dáša_ a prečo to nerieši polícia? ako uzavrie tvoje oznámenie?
denco Bud doatane pokarhanie , sankciu do 15€ alebo skratka to ututlaju
Oliwa Čo sa susedovi na Vás nepáči? V čom vidíš príčinu Ty? Správa sa rovnako aj k susedovi z druhej strany?
Ste pôvodní obyvatelia domu alebo "prisťahovalci"?
Ak to trvá 2 roky, predtým ste tam nebývali alebo sa správal normálne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    Ak nepomaha policia, treba sa obratit na media. Mnohokrat zverejnenie v mediach "nakoplo" aj zainteresovanych k rieseniu, ale nie je to pravidlom.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vlado 33 Asi poznáš grázlov a mafiánov.....lepšie ako ja. Rodičia sa kvôli ním odsťahovali....Kauza Dobrovodský ti vôbec nič nehovorí? Na takýchto ľudí platí len MG42.
    alaya1 nepoznam grazlov a mafianov, , len sa snazim veci riesit sposobom, ktory mi dovoluje zakon, aj ked som uviedla, ze nie je pravdilom, ze uvedeny sposob zaberie.
    vlado 33 Keby si mala pravdu....
    vlado 33 Mám taký ciťak.... aj fízli sa boja...
      zbaliť

    vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

    vlado 33
    Pokiaľ si fyzický nezdatný pri napadnutí,.... existujú aj iné spôsoby (odvrátenia priameho útoku). Dal som to do zátvorky preto, že to niekedy iba vyvolá ešte horší (iný) efekt. Podať trestné oznámenie priamo na prokuratúru. Fyzicky sa brániť... dovolenými obrannými prostriedkami....Niekedy sa oplatí odsťahovať,.... niekedy som to už písal....... Materiálny,..... ako dokážeš?
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jslancik na hrubé vrece hrubá záplata, či ako sa to hovorí. len väčšinou sú to mäkké povahy, ktoré sa nebudú brániť. a presne to vycíti útočník a využíva... život je pes... keby bol sused toho agresora nejaký impulzívny týpek s patričným sebavedomím, čo by mu to zfleku po prvom pokuse vytmavil ručne stručne, tak by bol pokoj a ujko sused by si našiel inú obeť, alebo by čušal...
    jslancik Vytiahnutie zbrane na debilneho suseda môže byť riziko. Zbraň sa nemôže vyťahovať len tak, lebo o ten preukaz môže človek ľahko prísť. Ale každý na čo si trúfa. Ukázať, kto je silnejší pes, sa dá kadejako. Len treba aj byť tým silnejším psom...
    afrikánka buchač, len čo si po mesiaci prišiel, už by si strieľal....
      zbaliť
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    pavol54 a dôkazy tvrdení (súd kamerový záznam neberie ako dôkaz ak nebol zrealizovaný podľa zákona)
    sito A preto! Súd "Ak vás náhodou zabije, obráťte sa na nás, my, v mene republiky ho už zašijeme, niekam, nie do Ilavy, Leopoldova, atď., aby netrpel traumou z toho."
    Terezia13 si to vystihol
      zbaliť

    branislavp je offline (nepripojený) branislavp

    branislavp
    Daj to do televízie, celý postup, ako sa k tomu majú "pomáhať a chrániť". Alebo napíš sťažnosť na postup polície priamo do Bratislavy ministrovi vnútra..
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    bjuty smis správne...na mafiánov sa treba stažovať ich šéfovi )
    Soňa K A stal sa skutok ?
    bjuty smis ktorý skutok ?
    lujza.j samosato
    branislavp Soňa K čakať, na skutok, aby bola rozbitá hlava, no neviem...... taký skutok asi nie, Ten prípad - sused nemôže byť pri normálnych zmysloch. Tam niet čo čakať. Treba konať, ako radím vyššie.
      zbaliť

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    Aký je jeho zdravotný stav?Normálny človek toto nerobí,nepotrebuje náhodou psychiatra a nútenú liečbu lebo ohrozuje okolie?

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Nuž @denco, tie problémy zo susedom sa tiahnu od Decembra 2015, čo si písal na Poradu : http://www.porada.sk/t275562-mozem-p...ml#post2799401
    http://www.porada.sk/t275690-je-zaka...ml#post2800290
    Neviem, či čakáš nejakú zázračnú radu, predsa rady si v podobnom duchu už dostal.
    Tvoj problém sa písaním na Poradu nevyrieši, musíš písať na príslušné inštitúcie, prípadne si najať právnika a dať suseda na súd. Ďalšia možnosť je odsťahovať sa.
    kopretinka 24.03.17 10:33 odstránil(a) z Porady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.