Zavrieť

Porady

Viete mi poradit ako opravim prasknutu rurku na vodu?

Mraz nam roztrhol rurku na vodu hned pod kolienkom, viete mi poradit ako to najjednoduchsie opravit?
prasknuta rurka.jpg  
9 komentárov     zbaliť
afrikánka čakáš, že ti niekto odporučí lepidlo, zváranie.....?
Voda má svoj tlak
lumile ano, presne to som cakala, dalsie kolienko je zbetonovane pod schodami, chcela som ich usetrit
vlado 33 Skratiť...nadpojiť..... Neposlala si dĺžku tej rúrky,.... Dá sa ohnúť silou, alebo teplom, na narezanié zavitu. Dnes sú rezné hlavice malé, odporúčam, zavolaj vodara.
pavol54 v prvom rade napíš o akú rúrku sa jedná je to plastová rúra(aký DN) alebo čierna kovová
lumile je to stara kovova rurka
pavol54 Tak potom urob tak ako ti radí duves. ale čierna rúra na vodu? to mohlo aj prehrdzavieť
afrikánka takú skúsenosť mám aj ja, tiež nechytilo, musel som meniť liatinový článok
pavol54 škoda zlej skúsenosti, my sme americkým blatom (tak sme to volali) lepili prasklinu na tankovom motore a vydržalo to do GO (6000 km) a to bolo dosť veľké dynamické aj tepelné zaťaženie, treba obrúsiť na čistý kov, odmastiť odhrdziť a normálne capnúť aby bola hrúbka nie len potrieť Inak závisí na kvalite lepidla
afrikánka Asi budeš mať pravdu....použil som lepidlo na papier
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    odrezať pod kolenom na obrázku, dať mufňu, (alebo fitting) doložiť, spojiť
    Naposledy upravil viktorviktor : 25.03.17 at 06:12
    lumile nie je to take jednoduche vymenit, spodna cast je zabetonovana v schodoch, preto som chcela nejake ine riesenie
    afrikánka Vodára...a opraviť

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    Prevencia, zaizolovať!!!! Nebola, že?

    Tak potom toto:

    Dnes 21:02 viktorviktor

    odrezať pod kolenom na obrázku, dať mufňu, doložiť, spojiť

    A potom prevencia!!!!
    sito Zasa jedno ......, snáď lumile nebude opravou presvedčená, že tak ako mrzlo už mrznúť nebude?
    misoft Na tento účel nevhodné. Má šmykovú pevnosť - na tlak nie je vhodné..... a pri aplikácii je potrebné dodržať presný postup - inak to stojí za starú bačkoru.
    Takže toto hodnotím ako Neužitočné....
    duves Je pravda, že som neopravoval prasknute potrubie. No ako píšeš, šmykova pevnosť je vyborna. Je to dosť odlišné dvozložkové lepidlo, než som mal možnosť poznať doteraz.

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Odmontovať koleno, dobre sa pozrieť, odkiaľ voda preniká. Môže byť prasknuté koleno, ktoré sa vymení. V prípade praskliny na kovovej rúrke obrúsiť v tvare V v mieste praskliny a zvariť pod ochrannou clonou CO.

    Viete mi poradit ako opravim prasknutu rurku na vodu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.