Zavrieť

Porady

adresa môjho trvalého pobytu-miesto výkonu podnikania

Potreboval by som poradiť, za akých podmienok si môžem dávať do nákladov výdavky spojené s mojou kanceláriou ( elektrina, plyn, nájom... ), ak mám na tejto adrese zároveň aj trvalý pobyt. Som SZČO.
Ďakujem.
Naposledy upravil zdeno.k : 16.07.06 at 07:51
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Steffi je offline (nepripojený) Steffi

    Steffi
    zdeno.k
    Potreboval by som poradiť, za akých podmienok si môžem dávať do nákladov výdavky spojené s mojou kanceláriou ( elektrina, plyn, nájom... ), ak mám na tejto adrese zároveň aj trvalý pobyt. Som SZČO.
    Ďakujem.

    Mala som dotaz na daňového úradníka na túto tému. Ten mi doporučil vysledovať o koľko je väčšia spotreba po zriadení kancelárie a túto alikvotnú časť si dať do nákladov.
    Urobila som si prehľad platieb za elektrinu, vodu a vyrátala som o čo bola vyššia spotreba v merných jednodkách, toto som prerátala na Sk, hodnotu ktorá mi vyšla som dala do vydavkov. K dokladu o vyplatení som si založila výpočet výdavku.

    Steffi

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    Steffi
    Mala som dotaz na daňového úradníka na túto tému. Ten mi doporučil vysledovať o koľko je väčšia spotreba po zriadení kancelárie a túto alikvotnú časť si dať do nákladov.
    Urobila som si prehľad platieb za elektrinu, vodu a vyrátala som o čo bola vyššia spotreba v merných jednodkách, toto som prerátala na Sk, hodnotu ktorá mi vyšla som dala do vydavkov. K dokladu o vyplatení som si založila výpočet výdavku.
    Steffi
    Neviem, ale nemyslím, že je to také jednoduché. Podľa mňa je potrebné nahlásiť zmenu účelu užívania časti bytu na kanceláriu a určiť výmeru .Za tie metre používané na podnikateľské účely treba platiť daň znehnuteľnosti vyššiu ako za bytové priestory.

    adresa môjho trvalého pobytu-miesto výkonu podnikania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.