Zavrieť

Porady

Musí mať každý štatutár eID kartu?

Dobrý deň, naša s.r.o. má jediného spoločníka, ktorý je zároveň konateľom firmy. Druhým konateľom som ja. Obaja môžeme za firmu konať samostatne. Ja som si vybavila elektronicky OP na komunikáciu s elektronickou schránkou. Musí si ho vybaviť aj spoločník? Nestačí ak budem komunikovať so štátom elektronicky len ja? Aj tak všetky "papierovačky" okolo firmy robím len ja. Majiteľ sa venuje hlavne výrobe. Pýtam sa preto, lebo mu prišla SMS z Ministerstva vnútra, že nemá aktivovaný e-OP... a má si oň požiadať.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Firme budu dorucovane pisomnosti do el. schranky ... aspon jeden statutar by mal mat pristup. Je na vasej dohode, ci ty budes jedina osoba s pristupom do schranky. Dorucenim do eschranky sa bude pisomnost povazovat za dorucenu. Ci uz si ju niekto z firmy precita, alebo nie.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    janavrbovska Ďakujem za odpoveď. A je to aj v nejakom zákone, že stačí, keď má prístup aspoň jeden štatutár? Lebo na viacerých internetových stránkach som sa dočítala, že musia mať všetci štatutári...
    avalik Kazdy statutar bude mat automaticky vytvoreny pristup (teda musi im stat umoznit pristup) do firemnej schranky, zakon ale statutarov nenuti sa v nejakych lehotach prihlasovat do schranky - statutarimaju pravo rozhodnut, ci schranku budu pouzivat sami (hociaj jeden zmnohych) akebo spknomocnia niekoho ineho ( napr. zamestnanca, pravnika, externu firmu, ... ) ...rovnako ako doteraz nie ste povinni vsetci statutari preberat naraz uradne zasielky na poste ... viac citaj v zakone 305/2013.
    janavrbovska Ďakujem. Už som vypátrala ten zákon a §13, ods.4, c...
      zbaliť

    Musí mať každý štatutár eID kartu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.