Zavrieť

Porady

Zmena priezviska dietata slobodnej matky

Prosim Vas ak som slobodna matka a syn ma priezvisko po mne ( otec dietata nie je v RL uvedeny) a chcem sa vydat, cize priezvisko sa mi zmeni po buducom manzelovi. Je mozne zmenit priezvisko aj synovi na manzelovo aby sme sa volali vsetci rovnako? ( s tym ze v RL bude otec dietata stale neuvedeny)
dakujem
Mila123 áno
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    hviezdička1984 dakujem..ja som toto citala len som sa chcela utvrdit..ze to plati aj v pripade ze v RL nadalej ostane otec neuvedeny..lebo este sme sa nerozhodli ci si ho potom manzel osvoji alebo budem riesit jeho bio otca..
    misoft BIO otec nie je uvedený - nebudú sa pýtať - ty máš ho zverené do starostlivosti, tvoj budúci bude súhlasiť - takže potov všetci budete mať rovnaké priezvisko. Pretože manželstvom sa on tiež podieľa na výchove a starostlivosti o maloletého.... malý predsa nie je vec, ktorú by mohol odložiť do poličky....
    hviezdička1984 ved ano on sa uz stara o neho prakticky aj teraz...a on ma tiez syna..a teda ja nechcem aby sa maly moj volal inak ako sa budeme volat vsetci ...Len tym ze bio otec nie je v RL tak sa neriesilo komu je zvereny syn do starostlivosti..ja o vsetkom rozhodujem kedze som jediny zastupca..
      zbaliť

    Zmena priezviska dietata slobodnej matky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.