Zavrieť

Porady

Danové priznanie občianske združenie

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť s danovým priznaním pre občianske združenie, občianske som ešte nerobila tak mám z toho trošku miš-maš. Najskôr by som potrebovala poradiť v akom účtovnícve treba viesť evidenciu, v roku 2015 mali účtovníčku ta robila podvojné ale občianske zruženie kúpilo program na jednoduché účtovníctvo a cela agenda za rok 2016 je vedená v jednoduchom. Majú živnosť a v roku 2016 mali aj príjem za kosenie verejných priestranstiev. Môžem rok 2016 ukončiť v jednoduchom, celá evidencia je v nom :-(. Tiež mali dotácie + príjmy nepodliehajúce dani a potom mali aj príjmi za to kosenie a ešte z prenájmu ( tie ale podliehajú dani) a tam som trošku narazila na kameň. Trošku sa strácam či mám správne po odrataní príjmov a výdajov mi vychádza zisk napríklad 4500 ale ten je tvorený ( nezdaniteľný príjem-výdaj 3500 a zdaniteľný príjem - zdaniteľný výdaj 1000 Eur a z tých 1000 odvediem daň )
Ide mi len o to že či môžem mať zisk z tých nezdaniteľných príjmov. ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Danové priznanie občianske združenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.