Zavrieť

Porady

Som povinná vstávať v noci ku klientovi?

Pracujem ako opatrovateľka v rodine v Taliansku. Mám povinnosť vstávať ku klientovi každú noc 1 až 2 krát v noci? Ak áno, mám nárok na príplatok a v akej výške.
Soňa K A kto má k nemu vstávať, keď si tam ako jeho opatrovateľka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Kedze pracujes ako opatrovatelka,predpoklada sa, ze opatrujes asi choreho cloveka, ktory vyzaduje 24 hod.opateru a pocita sa aj s tym, ze sa klient zobudi aj v noci a ty si tam na to,aby si mu bola k dispozicii.

    Ak pracujes na prac.zmluvu,mala si sa vopred informovat u zamestnavatela,ake su podmienky danej prace a co dana praca obnasa.

    Ak pracujes sama,na zivnost,tak je na tebe,aku zmluvu s klientom uzatvoris.Ci mas priplatky za nocne vstavanie uz v cene,alebo si ich vyfakturujes extra.Zmluva je dohoda dvoch! stran,takze sa dohodujes sama.

    Hlasovalo 9 pouzivatelov

    Užitočné (9)
    MenoPriezvisko, Žabinka, Mária27, Dav, lujza.j, Oliwa, Tweety, Ing. Ľubomír Janoška, afrikánka
    9

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    To, aké máš práva a povinnosti, by si mala mať uvedené v zmluve. AK nevieš, obráť sa na svojho sprostredkovateľa práce.
    ALe len tak laicky, logicky, ak niekoho opatrujem a potrebuje moju pomoc,. tak mu ju poskytnem, hoci aj v noci.

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    afrikánka, MenoPriezvisko, Žabinka, bettylou, Oliwa, Ing. Ľubomír Janoška
    6

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Nooo ja si myslim, ze prave preto domaci hladali opatrovatelku.
    Druha vec je ci mas mat 24 hod. sluzbu 7 dni v tyzdni, alebo sa tam striedate.
    To bolo treba dohodnut vopred.
    Na druhu otazku ziaden predpis asi neexistuje, vyplata uz moze zahrnat aj nocnu pohotovost.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    AnnaMagdalena Žiaľ zmluva je všeobecná, nič nekonkretizuje. Pán celý deň spí a v noci sa nudí. Naozaj potreboval vstať iba raz!!! Ani v hlbokom stredoveku a ani v banánových republikách nikto nepracoval a ani nepracuje 24 hod. Ale vyššie uvedené príspevky ma presvedčili o opaku.Sloveny nie že môžu, ale majú. Priam že mi nevynadali aká som len sprostá, keď som nepochopila prácu opatrovateľky. Nuž nech si to niekto skúsi 31 dní v mesiaci spať 3 max. 4 hodiny a potom od rána normálne fungovať. Po takom mesiaci je zo mňa totálna troska a to som sa doteraz hrdila tým v akej som perfeknej kondícii
    duficek Preboha a koho je chyba ze si podpisala taku zmluvu??? Nikoho ineho len TEBA!!! Zmluva a jasne podmienky su predsa zaklad....
    Soňa K Pán celý deň spí - vtedy robíš čo ?
    AnnaMagdalena No predsa sa vyvaľujem a spím. Pardon zabudla som pripomenúť že mám za chrbtom gestapáčku krorá sa už postará aby som sa nenudila. Prosím už nereagujte, nemôžem sa tváriť že potrebujem ísť tak často na toaletu
    Soňa K Tak odtiaľ rýchlo preč, ak sa dá. To potom nie je o nočných príplatkoch, ale o robote na prd.
    arizona A to akoze keby ti priplatili nocne priplatky, tak nebude z teba troska??? Zial, pri takomto povolani treba zvladat aj zatazove situacie.A trebalo si dohodnut s rodinou napr.poobedne volno,kedy si mozes trochu pospat a oddychnut. To sa bezne robi,opatovatelky si to davaju do zmluvy...
    korela Človek sa učí celý život na svojich chybách, ale ak išla vykonávať túto prácu po prvýkrát, agentúra mohla byť tak korektná, že ju mohli na túto skutočnosť upozorniť. Alebo využili jej nevedomosť vo svoj prospech. Ktovie.
    Však Slovanky niečo vydržia.
      zbaliť

    Som povinná vstávať v noci ku klientovi?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.