Zavrieť

Porady

Vratené dobrovolné socialne poistenie a DP

Klientke vratili dobrovolne socialne poistenie od 02/2012 do 02/2017. V DP v prílohe c.2 v riadku 13 bude mat v tom pripade minusovu hodnotu, je to v poriadku? Nerada by som bola aby klientke vratili DP s tym ze to nie je spravne vyplnene...
11 komentárov     zbaliť
veronikasad Dôvod za tak dlhú dobu? Znižovala si o zaplatené dobrovoľne poistenie základ dane z podnikania?
nika.sum Neviem sa dovolat klientke, ci si podala ziadost. Ale je to podla §145 zakona c. 461/2003 - poistne bez pravneho naroku. Klientka si dobrovolne platila od zaciatku podnikania....a znizovala si zaklad dane v predchadzajucich rokoch
veronikasad O aké poistenie ide (nemocenské, poistenie v nezamestnanosti)?
nika.sum poistenie v nezamestnanosti, a pochopila som, ze nemoze byt subeh povinného a dobrovolneho poistnenia. (dost skoro na to prisli)
veronikasad Pravdepodobne len platila dobrovoľne poistné bez prihlásenia na RLFO. Alebo jej nevznikla povinná registrácia a vtedy si samostatné dobrovoľne poistenie v nezamestnanosti platiť nemôže
nika.sum praveze podla sumy poistenie v nezamestnanosti, platila to od zaciatku podnikania od.2010 a potom to platila dalej aj ked uz bola povinne poistena, ale v minimálnom poisteni predsa nie je aj poistenie v nezamestnanosti. Urcite ma povinne poistenie. Neviem sa ani dovolat na socialnu poistovnu. Pani co vracala poistne tam nie je a pracovnicka co ju ma na starosti nedviha. Ide mi vlastne len o ten riadok v DP...vzdy som uvadzala sumu dobrovolneho do prilohy a ozvu sa po tolkych rokoch a ja teraz neviem co s tym :-( . A podla vypoctu mi to sedi v rozmedzi co som pisala, nechapem preco to v liste riadne nevypisali.
nika.sum ja som to dala ako minus do odvodov, výsledok je rovnaky, len kvôli vypoctom odvodov...skusim na DU volat, na socialke nevedeli. Vraj to mala zrusene a platila dalej....
veronikasad Platila celý balík dobrovoľného poistenia?
nika.sum nie len to nezamestnanecke....neviem preco klienti nemaju potrebu informovat svojich uctovnikov o tom ked nieco rusia....
Katy a R jáj - moje nervy .. čiže ona len ďalej platila riadne zrušené poistenie !!! vymažem to - - som zbytočne špiritizovala o NP
nika.sum ked som pani z poistovne pochopila spravne, tak ano...:-)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Daj to ako iný POZD a poistné v tabuľkách nerieš
    nika.sum dakujem, uz som nad tym uvazovala. Dakujem ze ste sa mi venovali.

    Vratené dobrovolné socialne poistenie a DP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.