Zavrieť

Porady

Oznamenie o kontrole platenia úhrady

Po dlhšom case zdravim vsetkych poradakov,
Dnes mi prisiel list z rtvs s vecou tak ako je nazov temy. Prislo mi trochu prilis cudne ze v zmysle zakona rtvs vykonala kontrolu platenia uhrady. Ma niekoto skusenosti ako takato kontrola moze prebiehat? Jedniducho mam pocit ze boli zneuzite osobne udaje a to dost zavaznym sposobom. Kedze EIC sa neuvadza na hodinach. Takze neviem kto poskytol tieto udaje ci distributor alebo poskytovatel elektriny alebo neviem fakt kto..
Otazka na zaver nikdy v zivote som SIPO neplatil nevie nahodou niekto akym sposobom mi bolo pridelene? Smiesne je ze rtvs ho vie a ja ho vidim prvy krat..
Naposledy upravil ivka70 : 29.03.17 at 18:17 Dôvod: preklep
veronikasad Pýtaš sa ako súkromná osoba alebo zamestnávateľ?
mpca Sukromna osoba, nepodnikatel.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    340/2012 Z. z.Zákon o úhrade za služby verejnosti poskytované Rozhlasom a televíziou Slovenska

    § 8
    Kontrola platenia úhrady
    Kontrolu platenia úhrady vykonáva vyberateľ úhrady.

    § 9
    Evidencia platiteľov
    ...
    (2) Do 30 dní od doručenia písomnej žiadosti vyberateľa úhrady a za úhradu nevyhnutných nákladov je na účely vedenia a kontroly evidencie platiteľov podľa odseku 1

    a) dodávateľ elektriny povinný poskytnúť vyberateľovi úhrady údaje v rozsahu evidencie, ktorú vedie dodávateľ elektriny podľa osobitného predpisu,3)

    b) prevádzkovateľ distribučnej sústavy povinný poskytnúť vyberateľovi úhrady údaje o ním registrovaných odberných miestach21) odberateľov elektriny v domácnosti v rozsahu číslo odberného miesta, katastrálne územie, na ktorom sa odberné miesto nachádza, a súpisné číslo stavby, v ktorej sa odberné miesto nachádza, ak uvedenými údajmi disponuje.

    3)
    § 34 ods. 7 zákona č. 251/2012 Z. z.
    (7) Dodávateľ elektriny je povinný viesť evidenciu odberateľov elektriny v domácnosti, ktorá obsahuje
    1. meno, priezvisko a dátum narodenia odberateľa elektriny v domácnosti,
    2. adresu trvalého pobytu odberateľa elektriny v domácnosti,
    3. adresu odberného miesta,
    4. číslo odberného miesta,
    5. dátum, od ktorého je odberateľ elektriny v domácnosti evidovaný v evidencii odberateľov elektriny v domácnosti.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mpca ..v rozsahu číslo odberného miesta, katastrálne územie, na ktorom sa odberné miesto nachádza, a súpisné číslo stavby.. Nikde sa nespomina ako sa dostali ku mojemu menu a priezvisku.
    avalik citaj pozorne
    mpca Veď čítam :-D par. 34 dodávateľ vedie evidenciu v rozsahu... ale údaje poskytuje len vo vymedzenom rozsahu. Či čo mi uniká? :-)
      zbaliť

    Oznamenie o kontrole platenia úhrady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.