Zavrieť

Porady

daňový bonus - nekompletný rok

Dobrý deň.
Moja otázka znie. Som SZČO. AK podnikanie vzniklo 23.5.2016, mám nárok na daňový bonus na deti aj za máj, alebo mám nárok na daňový bonus až od 1.6.2016? Spĺňam požiadavku zdaniteľného príjmu, deti žijú so mnou v spoločnej domácnosti a základ dane je +2298€ . Ďakujem.
Naposledy upravil colett333 : 31.03.17 at 06:00
6 komentárov     zbaliť
veronikasad doplň výšku príjmu z podnikania (tržby) a základ dane (zisk)
colett333 výška príjmu 2978€. základ dane O€
veronikasad Z ktorého riadku DP si uviedol základ dane 0?
veronikasad Iné príjmy, napr. zo zamestnania si nemal ?
colett333 nie žiadne iné príjmy, ide mi len o to, či je nárok aj za máj, to znamená 8 mesiacov, alebo až od 1.6.2017 a to je 7 mesiacov. Pretože podnikanie vzniklo 23. v mesiaci piatom . 23.5.
veronikasad Za celý rok, aj za mesiace kedy si nepodnikal, ale musíš byť v zisku. Aké si mal výdavky ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pre vznik nároku na daňový bonus potrebuješ vykázať kladný základ dane (pred uplatnením NČZD). Ak si vykázal stratu, nárok na DB ti vôbec nevznikol.

    Podmienku príjmu pre doplatenie DB za celý rok 2016 (ak ti za mesiace 01-04/2016 nevyplácal zamestnávateľ) splňaš.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    colett333 riadok číslo 43 je 2298,- €. nepoberal som za prvé štyri mesiace nič.
    veronikasad Máš nárok na DB za celý rok 2016 (12 mesiacov). Daňové priznanie treba správne vyplniť a priložiť rodné listy deti a potvrdenie o návšteve školy za obidva školské roky, ak už ukončili povinnú školskú dochádzku
    colett333 ďakujem krásne
      zbaliť

    kn-alka je teraz online kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    ak máš ako SZČO základ dane z podnikania stratu, NEMÁŠ nárok na žiadny daňový bonus.

    Tvoje Príjmy mínus Výdavky nesmú byť nula, alebo mínus.
    Aké číslo máš v daňovom priznaní na riadku č. 43 ?

    Ak máš kladný výsledok z podnikania (a príjmy sú vyššie ako 2430), tak máš nárok na DB na celý rok (počet mesiacov podnikania nerozhoduje).

    daňový bonus - nekompletný rok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.