Zavrieť

Porady

Plynovod pod rohom domu

Zdravim. Mame postaveny dom, hrubu stavbu, a dnes dosiel technik plynarni daco zameral a povedal ze mame plynovod pod rohom domu. Stavebne povolenie mame. Co mam robit? A kto je na vine podla vas? Ja ci plynarne ktore sa kladne vyjadrili ku stavbe.
Miloš Mičega - CIMOM TN Čo bolo skôr, dom alebo potrubie?
Aké stanoviská boli k stavbe domu vydané?
Bolo potrubie vôbec pred začatím stavby identifikované?

PS :
Za vyznačenie potrubia (sietí) v projekte je zodpovedný projektant.
Za realizáciu stavby zhotoviteľ (stavbyvedúci) alebo pri svojpomocnom uskutočňovaní stavebný dozor.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    Dušan, etiketa porady, to je to najmenej. Ale, čo tie úradné hovada, čo mu dali také stavebné povolenie, a tiež tie hovada na SSP, že si až potom spomenuli. Made in Slovakia.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft Skôr ide o to, že postavili dom a nezisťovali, či tam nemajú nejaké siete (elektrina, voda, plyn) a ten čo im vydal (ak vydal!!!!) stavebné povolenie - ten nemá povinnosť sledovať, resp. kašľal na to a nevyžadoval potvrdenia o tomto.... takže asi nie SPP, ale sám Michal + stavebný úrad majú maslo na hlave!
    sito "A kto je na vine podla vas? Ja ci plynarne ktore sa kladne vyjadrili ku stavbe."

    Ak plynári povedali áno, tak staval. Tak čítam. Skutočnosť, nepoznám. Pochybujem, že sa ju dozviem, dozvieme. Ale, na porade to tak chodí, dopadne, že nie, že?
    sito -, Hovado
    vicktor K ziadosti o stavebne povolenie som musel predlozit vyjadrenia od vsetkych sietarov uz pred 20 rokmi, takze aj teraz museli byt kladne, stavebny urad a Michal ziadne maslo nemaju.
    sito Súhlasím, že nemajú. SPP by malo mať aspoň vecné bremeno vybavené, ak nie? Bremeno zodpovednosti je na SPP, ten plynovod je na tom pozemku, pod domom načierno, čierna stavba.
    misoft Ups - neprečítal som to komplexne - moja chyba - týmto sa ospravedlňujem Michalovi - nemá maslo na hlave.... má potvrdzujúce papiere. Teda technik plynárni má maslo na hlave a v črevách plno plynu....
      zbaliť

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    No to by ma zaujimalo, ako toto dopadne. Jedine, co ma napada, zalovat SPP a ziadat nahradu celej skody. Ta skoda nebude mala (hoci - nie ze by SPP skrachovalo kvoli tomu), lebo si neviem predstavit pokracovat v stavbe a dostat kolaudacne rozhodnutie na takuto stavbu. Plynovody maju dost prisne ochranne pasma. Navyse ten plynovod musi byt vzdy pristupny na pripadne opravy a pod. Cize tvoja strata su nakady na stavbu a tiez asi na kupu pozemku, lebo pravdepodoben pozemok, va ktorom je plynovod by si nekupoval (ak to nie je nejaky obrovsky, kde by bolo mozne stavat na druhej strane).
    sito No nie si sám, dozvieme sa, niekedy?

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Jednoznačne plynárne, dali súhlasné písomné stanovisko k stavebnému konaniu, ale ak si sa posunul pri stavbe tak máš problém.
    Príspevok zbalený
    spam
    Michal Bohus Pani zlata. Odkedy hovori etiketa ze tykanie je ok? Je to takisto otazka pravna ako stavebna. Polozil som ju dvom okruhom ludi. Dakujem za vas cas a bdelost? Pekny den
    dmc na internetovych forach je tykanie uplne normalne.
    misoft Pokiaľ by si nevedel - nie som pani, ale pán. To za prvé. Za druhé - je svetovým zvykom na fórach TYKAŤ, pretože nik nevie, aká je protistrana stará/mladá, aké ma postavenie.
    Takže Michal - tu sa TYKÁ a tykať BUDE! Pokiaľ sa ti nepáči, ako sa tu oslovujeme - tvoj problém (nie náš) - môžeš požiadať administrátora o zrušenie účtu na Porade.
    A za tretie - otázka a debata - sú skoro rovnocenné - pokiaľ si to chcel upresniť, okrem hlavného zadelenia sa dá ešte zadeliť aj inde.
    Takže si potom preštuduj aj toto: http://www.porada.sk/t217751-navod-a...u-poradou.html
    misoft @dmc - no a za toto konštatovanie, upresnenie - schytal som neužitočné. A to som si dokonca minul aj odpoveď a ešte som to označil , aby bolo jasné wo co go. A možno aj tuším..... Michal Bohus, ak sa TI to nepáči - nik ŤA na Porade nedrží..... a tykanie u TEBA budem zvýrazňovať, aj keby si sa od jedu roztrhal.....

    Plynovod pod rohom domu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.