Zavrieť

Porady

prijazdova cesta

Ahojte. Poprosila by som o radu. Nasa prijazdova cesta sa kusok za nasou chalupou konci ako asfaltova a pokracuje ako "polna cesta". Dalej sa pripaja znova na spodnejsiu asfaltovu ulicu alebo jedna odbocka ide do lesa a jedna vedla lesa. Ide o cestu zakreslenu na mapach, Pani, co ma chalupu uz na urovni tej nezaasfaltovanej casti si ju zahradila. Nanosila tam rozne laty, haluze, palice. Spravila riadnu zatarasu. Je to uz od oktobra- novembra. Ide o komplikovanu osobu. Ludia z okolia niekolkokrat hovorili a volali starostovi, no on sa stale do nicoho nema. Minule mu volam a stale sa vyhovaral, ze to sa musi dat najskor vymerat, pokial je zakreslena cesta... no od novembra nemal kedy... a kopu dalsich vyhovoriek... a ze co si to neodhadzu tunajsi ludia. no lebo nikto nechce aby mu dotycna pani robila neprijemnosti. Ona s uradmi nekomunikuje. Tvari sa, ze neni doma. Starosta potom, ze on nema v ruke ani ziadny podklad, tak ze reku mu nieco napisem. On na mna, ze to musi byt opravnena ziadost. A ze ak to nemam pristupovu cestu, tak to nie je opravnene, hm???? Tak som volala dalsim susedom, co maju chalupu este za spominanou zatarasou, ta sa starostovi nemoze dovolat uz vyse tyzdna. Rozmyslam, ze im predsa len poslem nieco oficialne. Prosim, viete mi poradit, aky zakon si pozriet? Prip. paragrafy, kde sa o tomto pise? Alebo vzor takeho listu? nech ma list nejaku formu aj vahu... Nemam to sice pristupovu cestu ale pouzivaju ju vsetci ludia v okoli pri vychadzkach. Ja s kocarom, pripadne ludia co nie su uplne fit, nemam ziadnu sancu prejst naokolo.
PS: pozdravujem tymto pana starostu v Krajnom emoticon
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.